Volejbalový magazín

Budějovice se v předehrávce díky hattricku Roba dotáhly na Slavii

Praha - Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v předehrávce 14. kola první ligy i díky hattricku Luboše Roba nad Havířovem 6:1 a na druhém místě se bodově dotáhli na vedoucí Slavii. Ta ve středu hostí třetí Kladno. Čtvrtou pozici si upevnila Kadaň, která zvítězila nad nováčkem Přerovem 5:1.

Slavící hráči Motoru České Budějovice
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

Českobudějovický Motor si připsal páté vítězství za sebou. Před 4341 diváky sice prohrával od čtvrté minuty, kdy otevřel skóre Sztefek, ale za 125 vteřin vyrovnal Škoda a před polovinou utkání otočil stav Rob. V závěru druhé části zvýšil Žálčík a rozdíl ještě zvýraznili v závěrečném dějství dvěma trefami Rob, který dovršil hattrick, a Nouza.

Kadaň naplno bodovala i v sedmém domácím utkání v sezoně. Skóre otevřel ve 13. minutě v přesilové hře Račuk a ve druhém dějství získali Severočechům čtyřbrankový náskok Kverka, Charousek a Vaněk. V 57. minutě upravil už na 5:0 Trefný a vzápětí zaznamenal čestný úspěch Přerova Kovařík.

Výsledky 14. kola:

České Budějovice - Havířov 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky: 29., 42. a 60. Rob, 6. Škoda, 38. Žálčík, 55. Nouza - 4. Sztefek. Rozhodčí: Bejček - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4341.

Kadaň - Přerov 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky: 13. Račuk, 29. Kverka, 35. Charousek, 40. Vaněk, 57. Trefný - 57. Kovařík. Rozhodčí: Wagner - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 12:12, navíc Ferenc (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 570.