Budějovice se opřely do Vsetína a jejich vedení je neotřesitelné

Šlágr 26. kola dopadl jednoznačně. Vedoucí České Budějovice rozdrtily dosud druhý Vsetín 5:0 a vedou tabulku první ligy o propastných sedmnáct bodů před Přerovem. Ten předstihl vsetínský tým po vítězství 6:1 nad Porubou. Teprve druhou výhru z posledních osmi zápasů si připsala Jihlava, která zdolala Frýdek-Místek 2:0.

Motor se ujal vedení ve 13. minutě, kdy využil přesilovou hru Zdeněk Doležal. Pět minut před koncem druhé třetiny se prosadil v další početní výhodě Miroslav Holec a za 54 sekund skóroval David Gilbert. Ve 49. minutě využil už třetí přesilovku Václav Karabáček a 28 vteřin před koncem ještě dovršil výsledek Jan Veselý.

Brankář Milan Klouček udržel díky 21 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto. České Budějovice bodovaly už podevatenácté za sebou a během této série dvakrát prohrály. Vsetín vyšel naprázdno poprvé po devíti duelech, z nichž osm vyhrál.

Přerov nasměroval ke čtvrtému vítězství z pěti duelů dvěma góly během prvních šesti minut Roman Pšurný, který si celkem připsal tři kanadské body. Poruba prohrála potřetí za sebou.

Před Vsetín se dostaly i Litoměřice, které doma vyhrály nad Chomutovem 8:3. Čtyřmi body za dva góly a dvě přihrávky zazářil finský útočník Markus Korkiakoski. Dvakrát skórovali také jeho krajan Kristian Kangas a Peter Jánský.

Teprve druhou výhru při svém šestém utkání v roli hlavního kouče na lavičce Jihlavy oslavil trenér Viktor Ujčík, který nahradil Petra Vlka. Dukla zvítězila díky dvěma gólům Michala Poletína. Gólman Jan Brož předvedl 24 zásahů a vychytal první nulu v ročníku.

I třináctý venkovní zápas v sezoně prohrál nováček Sokolov, na ledě Benátek nad Jizerou 1:4. Na patnácté pozici má stále čtyřbodový náskok před poslední Kadaní, jež prohrála doma s Třebíčí 1:3. Čtrnácté Ústí nad Labem podlehlo na vlastním ledě Prostějovu 4:5 po samostatných nájezdech a připsalo si jedenáctou porážku z dvanácti duelů.

26. kolo první hokejové Chance ligy:

Benátky nad Jizerou - Sokolov 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Branky: 14. A. Dlouhý, 23. A. Najman, 35. D. Špaček, 36. Hampl - 40. T. Rohan. Rozhodčí: J. Ondráček, Pavlovič - Axman, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 203.

Motor České Budějovice - Vsetín 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 13. Z. Doležal, 35. Holec, 36. Gilbert, 49. Karabáček, 60. J. Veselý. Rozhodčí: Jechoutek, Maršálek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:6, navíc N. Pavel (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 6244.

Jihlava - Frýdek-Místek 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 31. a 49. Poletín. Rozhodčí: Skopal, Souček - O. Polák, Flegl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 999.

Litoměřice - Chomutov 8:3 (2:1, 4:1, 2:1)

Branky: 4. a 47. Korkiakoski, 6. a 34. Kangas, 22. a 60. Jánský, 24. Voženílek, 29. Střondala - 17. Hlava, 32. Seemann, 60. J. Sklenář. Rozhodčí: Grech, Barek - Janíček, Hnát. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 1350.

Přerov - Poruba 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Branky: 1. a 6. R. Pšurný, 6. Hrabal, 26. Popelka, 27. Süss, 44. F. Dvořák - 45. Szturc. Rozhodčí: Dědek, Obadal - V. Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1484.

Kadaň - Třebíč 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 44. L. Chalupa - 26. Bittner, 31. R. Havlát, 53. Vodný. Rozhodčí: Zubzanda, Micka - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 298.

Ústí nad Labem - Prostějov 4:5 po sam. nájezd (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)

Branky: 6. Jakub Müller, 7. Grim, 20. Maršoun, 31. Severa - 35. a 38. Žálčík, 4. L. Krejčík, 53. Miškář, rozhodující sam. nájezd Nouza. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:3, navíc Račuk (Prostějov) do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 416.