Budějovice postoupily do finále European Trophy

Brno – Praha - Hokejisté Českých Budějovic se po Plzni a Pardubicích stali dalšími jistými českými účastníky ve finálovém turnaji přípravné soutěže European Trophy. Jihočechům k tomu pomohla dnešní výhra 3:1 na ledě Brna, po níž přeskočili v čele Východní divize právě Plzeň. Svoji šanci na postup naopak definitivně pohřbil Liberec domácí porážkou se švédskou Luleou 2:3.

Hokejisté Českých Budějovic
zdroj: isifa/VLP autor: Pancer Václav

Kometa doplatila na nevyužité přesilovky v úvodní třetině, kdy ještě stačila se soupeřem držet krok. Po vedoucí brance Jihočechů se z výkonu Brňanů vytratila souhra, upracovaným kombinačním akcím chyběla myšlenka a domácí útočníci si nedokázali poradit s výborným brankářem Jakubem Kovářem. Naopak budějovičtí hokejisté ve druhé třetině soupeře přehrávali v osobních soubojích a vypracovali si mnohem více střeleckých příležitostí. Výsledkem byl tříbrankový náskok, který už stačila Kometa dvě minuty před koncem jen korigovat.

Liberec potřeboval k udržení postupové naděje Luleu porazit, ale přestože dokázali Bílí Tygři během 49. minuty snížit třígólový náskok soupeře na rozdíl jediné branky, další změnu skóre již soupeř nepřipustil. Tři body si připsala Sparta, která góly Petra Tona a Michala Sersena porazila Eisbären Berlín 2:1.

Kometa Brno - České Budějovice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 58. Jankovič (Zohorna) - 19. Gulaš (Kolarz), 32. Langhammer (Pšurný, Gulaš), 35. Polodna (Mikeska, Mikuš). Rozhodčí: Hradil, Kubinčík - Čech, Novák. Vyloučení: 7:5, navíc Jakub Svoboda - Květoň oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2053

Bílí Tygři Liberec - Lulea HF 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 49. Bulíř, 49. Štich (Nedvěd) - 21. Harju (Hjalmarsson), 25. Abbott (Fleury), 47. Hjalmarsson (Harju, Abbott). Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:5, navíc Kudrna 5 min. a do konce utkání - Enterfeldt 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1556

HC Sparta Praha - EHC Eisbären Berlin 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Ton (Tenkrát), 54. Sersen (Bližňák) - 59. Talbot (Felski). Rozhodčí: Kalivoda, Souček - Bláha, Charvát. Vyloučení: 7:7, navíc Hanzlík 5 min. a do konce utkání - Tallackson 10 min. a do konce utkání, Olver do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1901