SP Brazílie

Budějovice nadále dominují, jejich náskok na čele je 26 bodů

Českobudějovický Motor vyhrál v 8. kole nadstavby v Havířově 5:2 a vede soutěž už o dvacet šest bodů před Přerovem a Vsetínem. Přerov se posunul na druhou pozici díky vítězství 2:1 na ledě Poruby, Vsetín je po výhře nad Litoměřicemi 4:3 až po samostatných nájezdech třetí.

Radost hokejistů Českých Budějovic
zdroj: ČEZ Motor České Budějovice

České Budějovice musely v Havířově otáčet stav 0:2. Domácí si vypracovali dvoubrankový náskok už v deváté minutě po gólech Jakuba Doktora. Ještě v úvodním dějství se o vyrovnání postarali Jan Kloz s Radkem Prokešem. V 36. minutě otočil stav Pavel Pýcha a v závěrečné části pojistili výsledek Martin Novák s Miroslavem Holcem, který skóroval v oslabení.

Přerov vykročil za vítězstvím v Ostravě v šesté minutě díky brance Jiřího Goiše, krátce po polovině utkání zvýšil ve hře čtyř proti čtyřem Matouš Kratochvil. Vzápětí sice snížil Tomáš Guman, ale Zubr těsný náskok uhájil.

Vsetín si připsal pátou domácí výhru v řadě, ale Litoměřice zdolal až po nájezdech. Valaši otočili stav z 0:2 na 3:2, ale po brance Filipa Helta z 58. minuty se prodlužovalo. Rozhodnutí padlo v páté sérii rozstřelu díky Jakubu Teperovi.

Čtvrtou pozici si upevnil Chomutov, který zvítězil na ledě pražské Slavie 3:1. Domácí sice vedli od 25. minuty po brance Filipa Kuťáka, Piráti však ještě v druhém dějství otočili stav v přesilových hrách díky Tomáši Pitulemu a Petru Stloukalovi. V závěru ještě dovršil výhru gólem do prázdné branky Sébastien Piché.

V boji o předkolo devátá Jihlava podlehla na hřišti předposlední Kadaně 2:3 po samostatných nájezdech. Desátý Prostějov se Dukle přiblížil na rozdíl bodu po výhře 4:2 na ledě posledního Sokolova. Sedm bodů ztrácí na Jestřáby s dvěma zápasy k dobru jedenáctá Třebíč, která zvítězila v Benátkách nad Jizerou 6:2.

O pořadí v play-off:

Havířov - Motor České Budějovice 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

Branky: 7. a 9. J. Doktor - 10. J. Kloz, 14. Prokeš, 36. Pýcha, 44. M. Novák, 53. Holec. Rozhodčí: Koziol, J. Doležal - Zedník, Hranoš. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1339.

Poruba - Přerov 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 36. Guman - 6. Goiš, 33. M. Kratochvil. Rozhodčí: Micka, Dědek - Komínek, Kučera. Vyloučení: 2:4, navíc M. Kratochvil (Přerov) 10 min. Bez využití. Diváci: 472.

Vsetín - Litoměřice 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 50. a rozhodující sam. nájezd Kucharczyk, 12. Teper, 38. Březina - 6. Daniel Voženílek, 11. Jánský, 58. Helt. Rozhodčí: Pavlovič, Barek - J. Novák, Hanzlík. Vyloučení: 6:8, navíc Jánský (Litoměřice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 2470.

Slavia Praha - Chomutov 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 25. Kuťák - 27. Pitule, 28. Stloukal, 59. Piché. Rozhodčí: Ondráček, Zubzanda - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 521.