Česko - Rakousko

Budějovice a Poruba nastřílely devět gólů a dále vedou tabulku

Devět branek nastříleli svým soupeřům hokejisté Českých Budějovic a Poruby. Střelcem večera byl Tomáš Gřeš, který k výhře Ostravanů 9:3 nad Prostějovem přispěl čtyřmi góly, Motor rozstřílel Ústí nad Labem 9:1. První bodovou ztrátu v sezoně zaznamenala Jihlava, která doma prohrála s Benátkami nad Jizerou 4:5 po nájezdech.

Budějovičtí hokejisté
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

V Českých Budějovicích se duel s Ústím nad Labem proměnil v domácí exhibici. Suverénní Jihočeši navázali na předchozí triumf 7:1 v Kadani a tentokrát nasázeli ještě o dva góly víc (9:1). O všem důležitém bylo rozhodnuto už po první třetině, kterou Motor ovládl 4:0. Útočník Lukáš Endál se prosadil v každé třetině a zaznamenal hattrick.

Skvělý úvod sezony ale prožívá i ostravská Poruba a její formu odnesl Prostějov. Třiadvacetiletý Gřeš dal po dvou gólech v první a třetí třetině a udělal i tečku za skóre v poslední minutě, v níž domácí dali během 25 sekund tři branky.

Jihlavská Dukla sice nad Benátkami nad Jizerou vedla téměř celý zápas, v závěru ale domácí polevili. Hosté dvěma góly v posledních šesti minutách poslali zápas do prodloužení. Rozhodnutí pak přinesly až nájezdy, které díky Ondřeji Chrtkovi ovládli hosté z Benátek.

První triumf v ročníku slaví Vsetín, jenž před domácím publikem udolal 3:2 nováčka ze Sokolova. Rozhodující gól vstřelil z přesilovky v polovině utkání Adam Pechanec.

Doma slavili i chomutovští Piráti, kteří přehráli 3:0 Třebíč. Hrdinou zápasu byl brankář Dominik Pavlát, který pochytal 29 střel a poprvé v sezoně udržel čisté konto.

Přerov rozstřílel i díky hattricku Romana Pšurného 7:0 Kadaň, Frýdek-Místek přetlačil v nájezdech 2:1 Havířov a Slavia také až po penaltách zdolala 3:2 Litoměřice.

První hokejová liga - 3. kolo:

Chomutov - Třebíč 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), České Budějovice - Ústí nad Labem 9:1 (4:0, 1:0, 4:1), Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0), Vsetín - Sokolov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0), Frýdek-Místek - Havířov 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0), Poruba - Prostějov 9:3 (2:1, 2:1, 5:1), Přerov - Kadaň 7:0 (3:0, 1:0, 3:0), Slavia Praha - Litoměřice 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0).