Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Brno srazilo Vítkovice v samém závěru

Brno - Branka Jakuba Svobody čtrnáct sekund před koncem zápasu zajistila hokejistům Komety Brno těsné vítězství 2:1 nad Vítkovicemi. Brňané si tříbodovým ziskem upevnili první místo v tabulce extraligy a i v desátém zápase sezony bodovali.

Utkání Vítkovice - Kometa Brno
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Kometa se v první třetině dostávala jen obtížně do tempa. Měla problémy zejména s přechodem přes střední pásmo, které soupeř pečlivě a důrazně střežil. Brňané se trápili i v přesilovkách, při kterých se jim nedařilo udržet se déle v útočném pásmu. Také hokejisté Vítkovic zápolili s přesnou rozehrávkou a často se nedostávali do střeleckých pozic. Jedinou výjimkou byla 17. minuta, kdy domácí obránci ztratili za vlastní brankou kotouč. Získal jej Roman, který našel přesnou přihrávkou těsně před brankou volného Szturce, a ten bez přípravy prostřelil brankáře Trvaje.

Hned v úvodu druhé třetiny se nabídla Brňanům po vyloučení Barinky a Ujčíka ideální příležitost k vyrovnání při 1:45 dlouhé přesilovce proti třem hráčům soupeře. Početní výhodu však Kometa nezužitkovala, navíc si ani nevypracovala žádnou slibnější šanci. Na rozdíl od první třetiny Kometa postupně zvyšovala tlak, domácí útočníci však marně hledali zbraň na překonání jistě chytajícího brankáře Málka. Podařilo se to až těsně před druhou přestávkou, kdy Málek stačil vyrazit střelu Švrčka, v klubku hráčů se nejlépe orientoval Jan Hruška, jenž střelou pod horní tyčku vyrovnal.

Ve třetí třetině dostali Brňané svého soupeře pod vytrvalý tlak. Hokejisté Vítkovic se snažili utěsnit prostor před vlastní brankou; k útočení se dostávali zřídka, spíše jen vyhazovali kotouč z vlastního obranného pásma. Kometa sice soupeře tlačila, v útočné třetině ale hrála hodně komplikovaně a střely nacházely připraveného brankáře Málka.

Vítkovice srdnatě bojovaly o remízu, ubránily se i 78 sekund dlouhé přesilovce soupeře pěti proti třem. Tlak Brna v poslední třetině dokladuje i statistika zásahů brankářů: domácí Trvaj měl pouhé čtyři a jeho protějšek Málek dvacet zásahů. Zápas směřující do prodloužení nakonec rozhodl nejproduktivnější hráč domácích Jakub Svoboda, který se prosadil 14 sekund před koncem a i v desátém zápase sezony tak bodoval. Vítkovice prohrály sedmý z posledních osmi zápasů.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 39. J. Hruška (Švrček), 60. Jakub Svoboda (Švrček, J. Hruška) - 17. Szturc (Roman). Rozhodčí: Hradil, R. Polák - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:8, navíc Klimek (Vítkovice) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200.

Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, M. Hruška - M. Hořava, L. Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Erat - Koreis, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Voráček, Sloboda, Rehák, Sedlák - Huna, Burger, Szturc - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Šedivý, Roman, Klimek - Kuscera, Walker, T. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Lubomír Oslizlo (Brno): "Bylo to velice těžké utkání. Dvě třetiny soupeř perfektně bránil střední pásmo. Nemohli jsme se proto usadit v útočné třetině. Navíc se mi zdálo, že Vítkovice natahovaly střídání. Vůbec jsme se nedostali do tempa. Proto jsme v závěrečné třetině stáhli hru na tři pětky. Pozvolna jsme soupeře dostávali pod tlak a kýžený gól dali až 14 vteřin před koncem. Měli jsme i další tři šance, které jsme neproměnili. Věřili jsme si ale až do konce, že dáme branku.".

Zdeněk Moták (Vítkovice): "V každém případě je pro nás prohra zklamáním. Uhrát remízu nebo vítězství v Brně by bylo výborné. Před zápasem jsme změnili taktiku, která nám vycházela dvě třetiny. Zbytečně jsme se dostávali pod tlak fauly a také zbytečnými vyhozeními kotouče za mantinel. Věřili jsme si, že si alespoň bod odvezeme. Bohužel jsme až v samém závěru inkasovali. V poslední třetině jsme hráli hodně pasivně."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy