Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Brněnskou Kometu posílí mistr světa Kvapil

Brno - Novou posilou hokejistů Komety Brno je pětadvacetiletý vítkovický útočník Marek Kvapil. Mistr světa z letošního roku uzavřel v novém působišti dvouletou smlouvu. Kvapil měl přitom po sezoně namířeno do KHL do Dinama Minsk, kde údajně i podepsal kontrakt. Běloruský klub to alespoň už koncem května tvrdil na svých stránkách. Nakonec se však Kvapil s Dinamem nedohodl a dal přednost české extralize.

V Brně se potká s bývalým vítkovickým spoluhráčem Petrem Hubáčkem, s kterým navíc hrál na mistrovství světa v jednom útoku. "O Kvapila jsme hodně usilovali už od konce uplynulé sezony. Hlavně nás potěšilo, že chtěl do našeho klubu. A když mu nevyšlo zahraniční angažmá, tak jsme se dohodli na podpisu dvouleté smlouvy," řekl manažer Komety Jaroslav Medlík.

Ten podotkl, že u všech přestupů je pro vedení klubu podstatné, aby hokejisté chtěli hrát za Kometu. "Trpělivě jsme na Kvapila čekali. A to se nám vyplatilo," dodal Medlík.

Kvapil letos Vítkovicím pomohl k postupu do finále play-off extraligy. Uplynulá sezona se mu mimořádně vydařila. V základní části české nejvyšší soutěže nasbíral v 50 zápasech 41 bodů za 19 branek a 22 asistencí. V play-off přidal další tři góly a tři finální přihrávky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy