Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dakar 2021

Bratislavský Slovan prý uvažuje, že by vyměnil EBEL ligu za KHL

Vídeň – Nejslavnější slovenský hokejový klub Slovan Bratislava před třemi lety opustil domácí soutěž a vrhl se do vod Kontinentální ligy. Tam se ale Slovan trápí herně i ekonomicky a soutěž dost možná opustí, návrat na Slovensko ovšem neplánuje. Bratislavský klub prý uvažuje, že by se připojil ke Znojmu a od příští sezony působil v EBEL lize. Vedle Slovanu má o přesun do EBEL údajně zájem i další tým hrající KHL Medveščak Záhřeb. 

Fanoušci Slovanu Bratislava
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Slovan má v posledních dvou sezonách finanční problémy, ty v aktuálním ročníku souvisejí i s ekonomickými sankcemi ze strany Evropské unie vůči Rusku a propadem kurzu rublu. Vedení slovenského klubu ale zájem o vstup do EBEL nepotvrdilo.

"Hrajeme KHL a naší prioritou je zůstat v KHL. Uděláme pro to vše," řekl generální manažer Slovanu Maroš Krajči slovenským médiím. Již dříve oznámil, že osminásobný slovenský šampion nemá zájem o návrat do nejvyšší domácí soutěže, kterou opustil v roce 2012.

Podle rakouského webu Hockey news by se o rozšíření EBEL ligy mělo rozhodnout v dubnu, aktuálně hraje soutěž dvanáct týmů. Záhřeb již v této mezinárodní lize v letech 2009 až 2013 hrál. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy