Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Brankář Svoboda se vrací do Pardubic

Pardubice - Hokejový brankář Adam Svoboda se vrací po téměř čtyřech letech do Pardubic. Po odchodu Dominika Haška do Spartaku Moskva vytvoří mistr světa z Vídně z roku 2005 v týmu úřadujícího extraligového šampiona dvojici s Martinem Růžičkou. Uvedly to oficiální internetové stránky klubu. Oblíbenec pardubického publika odchytal v české extralize celkem 436 zápasů, z toho 290 v pardubickém dresu. V roce 2008 získal extraligový titul se Slavií. Brankářská trojka ze zlatého světového šampionátu ve Vídni v roce 2005 odchytala v české reprezentaci 32 zápasů.

Adam Svoboda v akci
zdroj: Wikipedia

"Jsme rádi, že jsme se s Adamem Svobodou domluvili a že se vrací do Pardubic," řekl klubovému serveru generální manažer Pardubice Zbyněk Kusý. Dvaatřicetiletý Svoboda působil v uplynulé sezoně v Norimberku, za který ale odchytal jen osm utkání. Začátkem prosince musel na operaci s menší krevní sraženinou v mozku.

V Pardubicích působil odchovanec brněnské Komety v letech 1997 až 2004 a pak krátce i v sezonách 2005/06 a 2006/07. Mezitím stihl zahraniční angažmá v Norimberku, Togliatti a švédském celku Timra IK. Na konci října 2006 přestoupil do pražské Slavie, odkud v lednu loňského roku zamířil do Omsku. Pak se přesunul opět do Norimberku.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy