Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Brankář Pavelec končí v Liberci, vrací se do zámoří

Liberec - Hokejový brankář Ondřej Pavelec již nebude pokračovat v extraligovém Liberci. Jedné z posil z NHL, která na severu Čech působila při výluce v kanadsko-americké soutěži, skončila 4. listopadu s Bílými Tygry smlouva a chce se vrátit do zámoří.

Ondřej Pavelec
zdroj: AP autor: Trevor Hagan

"Když jsem teď viděl, že by se mohla zachránit sezona NHL, řekl jsem si, že asi vyrazím zpátky do Kanady. Navíc v Liberci jsou Mára Pinc s Vošvrcem (Vošvrdou) a já bych jim už nerad dál zabíral fleka," řekl Pavelec. Zástupci libereckého klubu ale zatím jeho odchod nepotvrdili. Generální manažer Ctibor Jech by se s reprezentačním brankářem měl sejít ve středu, nebo ve čtvrtek. "Snažíme se s ním domluvit, aby u nás pokračoval," řekl tiskový mluvčí Martin Kadlec.

Pavelec už ale naznačil, že je rozhodnut odcestovat do Winnipegu a čekat na začátek NHL v zámoří. Jen v případě, že by byla zrušena celá sezona, vrátil by se do Evropy. "Příliv hráčů do Evropy by pak ale asi byl obrovský. Sednu si s agentem a uvidím, co a jak," řekl Pavelec, o jehož služby se údajně uchází Spartak Moskva hrající KHL.

Odchovanec kladenského hokeje odehrál za Liberec 14 zápasů, z nichž Tygři deset prohráli. "Takovej je holt sport. Někdy se daří, jindy ne. Hlavní důvod mého konce je ten, že chci být připravený na NHL. Musím si zase zvyknout na tamní prostředí. Tady se nepovedlo pár zápasů, co má být? Mně se líbilo, že jsem mohl za Liberec hrát, že mi tam vůbec dali šanci extraligu chytat," uvedl Pavelec, který v minulém týdnu zářil v reprezentačním dresu na turnaji Karjala.

Další tři zámořské posily by v Liberci měly pokračovat. Dres Tygrů budou i nadále oblékat obránce Ladislav Šmíd a kanadští útočníci Wayne Simmonds a Chris Stewart.

Zdroj
ČTK, deník Sport

Hlavní zprávy