Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Brankář Novotný opouští Spartu, má jít do Novokuzněcku

Novokuzněck - Český hokejový brankář Filip Novotný, který dokončil uplynulou sezonu jako jednička pražské Sparty, odchází do KHL do Metallurgu Novokuzněck. Podle oficiálních internetových stránek ruského klubu uzavřel čtyřiadvacetiletý Novotný v novém působišti roční smlouvu. Podle Sparty však ještě odchod čtyřiadvacetiletého gólmana není definitivně vyřešen. 

Filip Novotný
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Novokuzněck zájem o Filipa Novotného má, to je pravda. Ale je to podobný případ jako u Marka Ďalogy ve spojitosti s Kazaní. Oba mají momentálně ve Spartě platnou smlouvu," uvedl mluvčí pražského klubu Tomáš Zetek. Sparta angažovala na brankářský post Tomáše Pöpperleho, který se naopak z KHL vrátil po působení v Soči.

Novotný v uplynulé sezoně extraligy odchytal v základní části 36 utkání s průměrem 2,24 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 91,19 procenta a jednou udržel čisté konto. V deseti duelech play-off měl průměr 2,49 gólu na utkání, úspěšnost 91,40 procenta a také udržel jednu nulu.

Odchovanec Dukly Jihlava má celkem v nejvyšší soutěži na kontě 60 utkání, v kterých měl průměr 2,42 obdrženého gólu, úspěšnost 91,02 procenta a zaznamenal čtyři čistá konta. Novokuzněck byl v uplynulé sezoně druhým nejhorším týmem KHL.

Ve Spartě také skončila smlouva slovenskému brankáři Jaroslavu Janusovi, který přišel v lednu ze Slovanu Bratislava z KHL. Údajně má nyní namířeno do mistrovského týmu Litvínova, odkud odešel Pavel Francouz do Čeljabinsku.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy