Následuje
MS v rybníkovém hokeji

Brankář Hnilička vydržel ve Slavii tři zápasy

Praha - Brankář Milan Hnilička v hokejové Slavii dlouho nezůstal. Vedení pražského klubu s ním ukončilo spolupráci po pouhých třech zápasech, do nichž šestatřicetiletý gólman zasáhl. Trojnásobný světový šampion a olympijský vítěz z Nagana Hnilička se ve Slavii připravoval od 9. prosince minulého roku a před Vánocemi se s klubem dohodl na angažmá. Původně měl být v klubu na hostování z Liberce do konce sezony.

"Chtěli jsme to vyřešit co nejdříve, aby se situace stabilizovala a měli jsme to jasně dané. Nebudeme tu mít Milana jen proto, aby s námi trénoval. Do branky jsme s ním již nepočítali, takže jsme ukončili i jeho hostování," řekl trenér Slavie a zároveň generální manažer klubu Vladimír Růžička. "Určité naděje jsme do něho po příchodu vkládali," uvedl Růžička s tím, že se je nepodařilo naplnit podle představ klubu. "Milan navíc přišel v čase, kdy se nám celkově nedaří," dodal kouč úřadujícího vicemistra, který utrpěl v posledních osmi zápasech sedm porážek.

Slavii zůstává dvojice brankářů Robert Slipčenko - Stanislav Neruda. "Dominika Furcha máme v Havlíčkově Brodě, navíc máme stále možnost využít střídavého startu u zkušeného Zdeňka Orcta," řekl Růžička.

Hnilička odchází ze Slavie

Milan Hnilička:

"Nelze to označit za nějaké obrovské zklamání, ale určitě to mrzí. Vrhnul jsem se do toho naplno a dal jsem tomu všechno, ale nestihl jsem přesvědčit, že to může fungovat. Chytal jsem tři zápasy a všechny Slavia prohrála."

Hniličkovi příliš nepomohlo, že se poslední dobou nedaří ani týmu jako celku. "Škoda, že jsem třeba nedostal šanci pět zápasů za sebou, abych se do toho systému pořádně dostal," litoval Hnilička. "Takhle tam byl jistý tlak, protože Slavia potřebuje vyhrávat. Bylo to ve stylu 'chytej a ukaž se'. To je pak samozřejmě jiné, než když je člověk jedničkou a může si pak třeba i nějakou malou chybičku dovolit," dodal Hnilička. Růžičkovo rozhodnutí však zcela respektuje. "Vláďa toho nemusel ani zbytečně moc říkat a vysvětlovat to. Je to prostě sport a já jeho rozhodnutí respektuju. Mě jen mrzí, že to nevyšlo," zopakoval Hnilička.

Zkušený gólman nadále patří libereckým Bílým Tygrům. Ve Slavii hrál zadarmo, což situaci pro obě strany nyní usnadňuje. "Je to tak, já jsem byl především rád, že jsem se vyléčil a dostal šanci. Chtěl jsem se dostat zpátky do hokeje, protože si myslím, že mohu ještě udělat dobrou práci," vysvětlil Hnilička. Ve Slavii odchytal tři utkání a všechna Slavia prohrála. V průměru inkasoval 4,38 branky na zápas s úspěšností zákroků 83,33 procenta.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy