BBV po 25 letech

Boleslavi se znovu s Benátkami nedařilo, Třebíč už jde dále

Praha - Hokejistům Mladé Boleslavi se ani na druhý pokus nepodařilo ukončit čtvrtfinálovou sérii první ligy s Benátkami. Páté utkání suverénní vítěz základní části doma prohrál 4:5 a za stavu 3:2 na zápasy pojede k šestému duelu do Benátek. Postup naopak slaví Třebíč, která v derby vyřadila 4:1 na zápasy Havlíčkův Brod.

Radost hokejistů Třebíče
zdroj: ČT Brno

Mladá Boleslav v základní části nasbírala o 52 bodů víc než její regionální rival, Benátky však po ztrátě prvních tří duelů začaly klást odpor. Bruslařský klub dnes sice předvedl husarský kousek, když se mu ve třetí třetině během 24 sekund podařilo vyrovnat ze stavu 2:4 díky trefám Tomana v přesilovce pět na tři a Mikulíka v pokračující klasické početní výhodě, prodloužení série ale zařídil Benátkám v 56. minutě Krejčík.

V havlíčkobrodské Kotlině rázně ukončila sérii Třebíč, jež pátý zápas vyhrála vysoko 6:1 a stala se druhým semifinalistou po dalším týmu z Vysočiny Jihlavě. Hvězdou duelu byl Čuřík, který si připsal hattrick a asistenci.

Po dvou porážkách v Litoměřicích zabrala Olomouc, jež pátý duel série vyhrála drtivě 6:0 a ujala se vedení 3:2 na zápasy. Hanáky poslal do vedení ve 13. minutě Herman, ale na další góly se čekalo až do třetí třetiny. V ní druhý tým po základní části pojistil své vedení pěti brankami, dvakrát se trefil Diviš. Šesté utkání se hraje v úterý v Litoměřicích.

Čtvrtfinále play-off první hokejové ligy - 5. zápasy:

Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)
Branky: 33. a 48. Mikulík, 8. Ovčačík, 48. Toman - 39. a 43. Psota, 1. Dlouhý, 45. Bárta, 56. Krejčík. Rozhodčí: J. Jílek, Schmejkal - M. Jílek, Rozlílek. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:2. Diváci: 3 340. Stav série: 3:2.

Havlíčkův Brod - Třebíč 1:6 (0:3, 0:0, 1:3)
Branky: 59. Štěpánek - 2., 19. a 46. Čuřík, 16. Křivohlávek, 46. Laš, 56. Nahodil. Rozhodčí: Čech, Úlehla - Kis, Svoboda. Vyloučení: 7:2, navíc Stehlík (H. Brod) 10 min. Bez využití. Diváci: 1 308. Konečný stav série: 1:4.

Olomouc - Litoměřice 6:0 (1:0, 0:0, 5:0)
Branky: 52. a 59. Diviš, 12. Herman, 46. Bartoň, 48. Marosz, 55. Ostřížek. Rozhodčí: Mrkva, Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2 274. Stav série: 3:2.