Evropská a Konferenční liga UEFA

Boleslav zvítězila v Ústí, Jihlava s Havlíčkovým Brodem zaváhala

Praha - Již o sedm bodů vedou mladoboleslavští hokejisté tabulku první ligy. Středočeši totiž porazili Ústí nad Labem 3:1, naopak druhá Jihlava v tradičním derby nestačila na Havlíčkův Brod a podlehla 2:3. V dalších zápasech hráči Berouna zklamali své příznivce v Třebíči, když prohráli vysoko 0:4.

Mladou Boleslav poslal v Ústí v přesilovce do vedení Musil, ve druhé třetině zvýšil Nouza. Krátce před přestávkou dal ústeckému týmu naději kapitán Roubík, ale v závěrečné třetině pojistil výhru favorizovaných hostů Klimenta. Kotel ústeckých fanoušků protestoval proti odvolání manažera Jana Kloboučka a žádal odchod trenéra Jaromíra Šindela, k čemuž se připojili i příznivci Mladé Boleslavi, kde Šindel v minulosti působil.

Jihlava proti Havlíčkovu Brodu ani podruhé v sezoně neuspěla. Domácí sice od první minuty prohrávali a odolávali jihlavskému náporu, jenže ve druhé třetině zásluhou Stacha a Čípa otočili skóre. V 54. minutě vyrovnal Hubáček, v předposlední minutě však zajistil Rebelům tři body nováček v sestavě Tomi.

Beroun prohrál v Třebíči

Beroun nedokázal v Třebíči skórovat, prohrál 0:4 a nebodoval už popáté v řadě. Šumperk porazil Litoměřice 2:1 v prodloužení, přičemž v utkání se trefovali pouze obránci. Oba góly domácího mužstva dal Sedlák, který v 63. minutě při brejku dvou na jednoho naznačil přihrávku a překonal litoměřického brankáře Krále. Na soupeřově ledě neuspěl ani Havířov v Kadani.

České Budějovice prohrály s dosud posledními Benátkami nad Jizerou 1:2. Všechny góly padly až ve třetím dějství, v oslabení rozhodl střelou od modré čáry Vlach. Benátky tak zvítězily podruhé za sebou a na poslední místo klesl Most, který podlehl 2:4 v Olomouci. V domácím týmu se dvakrát trefil Ostřížek a Olomouc zaostává za druhou Jihlavou už jen o bod.

Šumperk - Litoměřice 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)Branky: 11. a 63. Sedlák - 36. Evan. Rozhodčí: Volf - Klein, Toman. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 680.

Kadaň - Havířov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 18. Chlouba, 35. Mazanec, 47. Kůs, 60. Charousek - 5. Klimša, 42. Říčka. Rozhodčí: Jílek - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 295.

Olomouc - Most 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 17. a 19. Ostřížek, 2. Knotek, 48. Kindl - 42. a 56. Písařík. Rozhodčí: Šutara - Barteček, Štěpán. Vyloučení: 7:5, navíc Volke (Most) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 912.

Ústí nad Labem - Mladá Boleslav 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 40. Roubík - 9. Musil, 28. Nouza, 47. Klimenta. Rozhodčí: Schmejkal, Petružálek - M. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 827.

Havlíčkův Brod - Jihlava 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 24. Stach, 29. Číp, 59. Tomi - 1. Kadlec, 54. Hubáček. Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 2 743.

České Budějovice - Benátky nad Jizerou 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 47. Šachl - 43. Jonák, 56. Vlach. Rozhodčí: Zubzanda - Jílek, Vavruška. Vyloučení: 10:7. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 3 200.

Třebíč - Beroun 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 5. Kaut, 7. Holec, 45. Vondráček, 47. Nahodil. Rozhodčí: Vampola - Černý, Reich. Vyloučení: 4:7, navíc Bilčík - Stránský oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1 180.