Boleslav ztratila bod s Berounem, týmy Olomouce i Ústí vyhrály

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi s vypětím všech sil udrželi v 50. kole vedení v první lize. V domácím utkání s Berounem zlikvidovali v poslední třetině dvougólové manko a brankami Ondřeje a Výborného v přesilovkách si vynutili prodloužení, které ukončil gólem na 3:2 Nouza. Více se dařilo druhé Olomouci i třetímu Ústí, oba týmy vyhrály bez větších problémů.

Sport
zdroj: ČT4

Náskok Středočechů v čele tabulky se ztenčil na jediný bod, protože Olomouc slavila snadnou výhru 6:1 nad Havlíčkovým Brodem. Postaralo se o ni šest různých hráčů; na Kucserův gól z druhé minuty ještě odpověděl Knotek, od druhé třetiny ale domácí i bez zraněného nejlepšího střelce Pekra začali dominovat. Do druhé přestávky skórovali Švaňhal, Rác a Diviš, v třetí třetině výsledek završili Herman a Valenta.

Podobně přesvědčivě zvítězilo i třetí Ústí nad Labem, jež splnilo roli favorita v derby s Mostem (6:2). Po bezbrankové první třetině získal domácím dvoubrankový náskok Martin Frolík, na Jurčíkovo snížení rychle odpověděl Laš. V poslední části Gengel znovu snížil na rozdíl jednoho gólu, ale pak už skórovali pouze domácí Tůma, kapitán Roubík a Lapšanský.

Čtvrtá Třebíč podlehla doma 1:3 Litoměřicím, které na desátém místě stále živí šanci na play off. Základ k vítězství položili v první třetině brankami Mrňa a Procházka, v úvodu druhé části snížil Zdráhal, ale obrat se nekonal a v závěru pojistil výhru hostů Kolář.

Litoměřice ztrácejí čtyři body na osmý Hradec Králové, který si naděje na play-off upevnil výhrou 3:0 nad posledním Pískem. Proti urputné obraně Jihočechů se prosadil v závěru první třetiny Švagrovský, proti dobře chytajícímu Halmošimu se pak prosadili až v posledních minutách Brož a Třetina.

Stejně jako Litoměřice naplno bodoval i největší rival Hradce Benátky nad Jizerou, které zvítězily v Kadani 3:2 a od play-off je dělí jediný bod. Po dvou gólech Klimta a brance Mikšovského vedli hosté po dvou třetinách 3:0, ale nakonec se o body strachovali, protože Kaše a v 55. minutě Jíra snížili.

O teoretické postupové naděje definitivně přišel Šumperk, který prohrál 3:4 v prodloužení v Jihlavě. Hosté dvakrát na Vysočině vedli, ale Dukla výsledek otočila. Prodloužení si vynutil druhým gólem v utkání šumperský Plášek, ale nastavení rozhodl domácí Velecký čtvrtou proměněnou přesilovkou.

50. kolo první hokejové ligy:

Kadaň - Benátky nad Jizerou 2:3 (0:1, 0:2, 2:0) Branky: 48. Kaše, 56. Jíra - 19. a 34. Klimt, 30. Miškovský. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 210.

Hradec Králové - Písek 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) Branky: 20. Švagrovský, 57. Brož, 59. Třetina. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 855.

Olomouc - Havlíčkův Brod 6:1 (1:1, 3:0, 2:0) Branky: 2. Kucsera, 24. Švaňhal, 30. Rác, 32. Diviš, 42. Herman, 45. Valenta - 5. Knotek. Rozhodčí: Čech, Minář - Klein, Lukš. Vyloučení: 10:12, navíc Králík - Havel, Knotek, Vondráček všichni 10 min., Štěpánek do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1032.

Mladá Boleslav - Beroun 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0) Branky: 49. Ondřej, 53. Výborný, 63. Nouza - 23. Přindiš, 27. Videlka. Rozhodčí: Vampola - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. Diváci: 1670.

Jihlava - Šumperk 4:3 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0) Branky: 6. Podlipnik, 25. Jeslínek, 33. Zadražil, 64. Velecký - 4. a 46. Plášek, 8. Sedlák. Rozhodčí: Jílek - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 4:8. Využití: 4:2. Diváci: 1007.

Třebíč - Litoměřice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) Branky: 22. Zdráhal - 2. Mrňa, 17. Procházka, 59. Kolář. Rozhodčí: Würtherle - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Míka (Litoměřice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1360.

Ústí nad Labem - Most 6:2 (0:0, 3:1, 3:1) Branky: 22. a 24. Frolík, 31. Laš, 44. D. Tůma, 55. Roubík, 59. Lapšanský - 31. Jurčík, 42. Gengel. Rozhodčí: Pavlovič - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1080.