Svět motorů

Boleslav otočila zápas, Ústí se dočkalo výhry

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi ukončili ve 25. kole první ligy pětizápasovou vítěznou sérii Havlíčkova Brodu a na Vysočině vyhráli 5:3. Hattrickem se v dresu vítězů blýskl Tomáš Jiránek. Bruslařský klub tak nadále vede tabulku o osm bodů před Olomoucí.

Radující se hokejisté Ústí nad Labem

Lépe přitom vstoupili do zápasu Rebelové. Po první třetině vedli zásluhou Semráda 1:0 a krátce po startu prostřední části zvýšil náskok Chlubna. Pak sice snížil Protivný, ale po Havlově zásahu to bylo znovu o dva góly. Poté ale začal úřadovat Jiránek, jenž nejprve v poslední minutě druhé třetiny snížil a v závěrečném dějství dvěma dalšími trefami otočil stav a dovršil hattrick. Za záda domácího brankáře Šindeláře přidal ještě pátý gól Vrbata.

Druhá Olomouc vyhrála 4:0 v Českých Budějovicích, kde byla i v 15 hráčích od začátku lepším týmem. Jihočeši předváděli upracovaný hokej, a pokud se vůbec dostali do slibné akce, nedokázali zužitkovat ani přečíslení tři na jednoho. Rovněž přesilovku pět na tři odehráli bez efektu. Jednoduše a účelně hrající tým Olomouce si vytvořil tříbrankový náskok, který v závěru potvrdil čtvrtou trefou ve vlastním oslabení po Kotalíkově chybě Vodný.

Na třetí místo před Havlíčkův Brod se vrátila Jihlava, jež svedla tvrdý boj na ledě pátých Litoměřic. Diváci dlouho čekali na gól, dočkali se až v závěru druhé třetiny z hole hostujícího Veleckého. Tlak Litoměřic ve třetím dějství jim vynesl vyrovnání, Čermák skóroval tři minuty před třetí sirénou. V prodloužení rozhodlo ve prospěch Dukly Koudelkovo čtyřminutové vyloučení, které potrestal svou druhou brankou Velecký.

Ústí nad Labem se v druhém utkání pod novým trenérem Milanem Skrbkem dočkalo výhry po šesti prohrách v řadě. V Třebíči se hostům dařilo hned od úvodu - do poloviny šesté minuty se prosadili Boháč a Alinč. Domácí měli sice častěji puk na hokejkách, ale jejich hra postrádala pohyb a nasazení. A tak minutu před první přestávkou přišel trest v podobě Havlíčkovy třetí branky. Stejně jako v prvním dějství i ve druhé třetině si Třebíčští zahráli třikrát v početní výhodě, ale gólmana Dlouhého, který dostal příležitost před zkušeným Orctem, překonat nedokázali. Ve třetí části už si hosté výhru 3:0 pohlídali.

25. kolo první hokejové ligy:

Kadaň - Benátky nad Jizerou 3:4 (2:1, 1:2, 0:1) Branky: 10. Chlouba, 11. Jíra, 22. Charousek - 12. Bárta, 30. Plodek, 38. Krejčík, 48. Skořepa. Rozhodčí: Svoboda - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 300.

Beroun - Havířov 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0) Branky: 7. Divíšek, 40. Chalupa - 1. Maruna, 25. Marosz, rozhodující sam. nájezd Rimmel. Rozhodčí: Doležal - D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 250.

Šumperk - Most 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) Branky: 28. Moskal, 29. Langr, 44. Půhoný, 57. Sedlák - 39. Pavelka. Rozhodčí: Šír, Mrkva - Klein, Toman. Vyloučení: 6:10. Využití 1:1. Diváci: 1 214.

Litoměřice - Jihlava 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) Branky: 57. Čermák - 38. a 64. Velecký. Rozhodčí: Jílek, Schmejkal - Šperl, Zíka. Vyloučení: 6:7. Využití 1:1. Diváci: 1 480.

Havlíčkův Brod - Mladá Boleslav 3:5 (1:0, 2:2, 0:3) Branky: 19. Semrád, 24. Chlubna, 33. Havel - 40., 47. a 49. Jiránek, 29. Protivný, 49. Vrbata. Rozhodčí: Vampola - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 1 537.

Třebíč - Ústí nad Labem 0:3 (0:3, 0:0, 0:0) Branky: 4. Boháč, 6. Alinč, 19. Havlíček. Rozhodčí: Hejduk - Černý, Reich. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 1 530.

České Budějovice - Olomouc 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) Branky: 20. Herman, 37. Houdek, 46. Selingr, 52. Vodný. Rozhodčí: Petružálek - Černý, Vavruška. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 021.