Diamantová liga 2024

Boleslav opět vyhrála, Ústí se nadřelo v Kadani

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi udrželi v čele prvoligové tabulky osmibodový náskok před Olomoucí. Oba týmy dnes v 28. kole zvítězily venku shodně 2:0 - vedoucí Středočeši v Šumperku, Hanáci v Benátkách nad Jizerou. Třetí Ústí nad Labem ztratilo bod v Kadani, kde vyhrálo 3:2 v prodloužení.

Radující se hokejisté Ústí nad Labem

Strůjcem mladoboleslavského vítězství se stal brankář Will, který na šumperském ledě zneškodnil soupeři řadu gólových příležitostí a vychytal čisté konto. O výhře hosté rozhodli už v první třetině zásluhou branek Pabišky a Loskota.

Olomouc naopak v Benátkách vstřelila první branku až po polovině zápasu, jejím autorem byl v přesilové hře Selingr. Domácí naráželi na výtečného gólmana Kašíka, pět minut před koncem pak přidal olomouckou pojistku Houdek. Benátky po pěti tříbodových výhrách na domácím kluzišti vyšly naprázdno.

Úspěšná série skončila také Kadani, která po devíti vyhraných utkáních za sebou doma podlehla Ústí nad Labem v prodloužení. Hostům zachránil dvoubodový zisk autor hattricku Kovář, jenž dal všechny góly v početních výhodách, Kadaň naopak v utkání promarnila devět přesilovek.

Jihlava i podruhé prohrála v derby s Třebíčí, tentokrát 1:2. Dukla sice dlouho vedla, ale hosté dvěma brankami v poslední části hry dokázali výsledek otočit. Dvě a půl minuty před koncem rozhodl v přesilové hře svou druhou brankou v zápase Burian.

Havlíčkův Brod si v Hradci Králové vypracoval čtyřbrankové vedení, ale domácí v poslední třetině dokázali vyrovnat. Rozhodnutí přinesla až 60. minuta, kdy havlíčkobrodský Jelínek sedm sekund před koncem v přesilovce přece jen strhl výhru na stranu hostů.

Litoměřice porazily poslední Písek 5:2, tři branky dali domácí ve druhé třetině. Doma uspěl také Most, který zvítězil 4:1 nad Berounem.

Most - Beroun 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) Branky: 2. a 59. Slavíček, 3. T. Rohan, 56. Kotrla - 43. Kaláb. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:11, navíc Fedorov 5 min. a do konce utkání - Trojan 5 min. a do konce utkání, Havel 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 223.

Hradec Králové - Havlíčkův Brod 4:5 (0:3, 1:1, 3:1) Branky: 40. Roupec, 45. Kubica, 51. Budínský, 52. Tvrdík - 2. Polodna, 15. Rytnauer, 18. Musil, 22. Knotek, 60. Jelínek. Rozhodčí: Úlehla, Fraňo - Svoboda, Lučan. Vyloučení: 9:8, navíc Mikeska 10 min. a do konce utkání - Kostourek 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:4. Diváci: 728.

Kadaň - Ústí nad Labem 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1) Branky: 10. Andres, 23. Seman - 6., 33. a 63. Kovář. Rozhodčí: Luczków - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:3. Diváci: 520.

Šumperk - Mladá Boleslav 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) Branky: 5. Pabiška, 14. Loskot. Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1 100.

Litoměřice - Písek 5:2 (1:1, 3:0, 1:1) Branky: 8. a 39. Žalčík, 30. Sobotka, 37. Gerhát, 60. Mrňa - 11. Polodna, 49. Vlček. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. Diváci: 670.

Benátky nad Jizerou - Olomouc 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) Branky: 34. Selingr, 55. Houdek. Rozhodčí: Schmejkal - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 305.

Jihlava - Třebíč 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) Branky: 17. Hodek - 48. a 58. Burian. Rozhodčí: Šír, Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 2 080.