Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Bokroš si za faul dvě utkání nezahraje, stejný trest obdržel i Gula

Praha - Disciplinární komise hokejové extraligy potrestala pardubického obránce Tomáše Bokroše zákazem startu ve dvou utkáních, stejný trest obdržel i bek Litvínova Jiří Gula. Hrozba trestu na dvě utkání se vznáší i nad obráncem Petrem Frühaufem z Hradce Králové, jenž ale vyvázl s podmínkou do konce tohoto roku.

Sudí Roman Polák (uprostřed) během utkání Zlín - Litvínov
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Bokroš v nedělním východočeském derby na ledě Hradce Králové fauloval domácího útočníka Jiřího Šimánka. Naražení zezadu mu spočítali už sudí na ledě a poslali Bokroše předčasně do kabin s trestem na pět minut a osobním trestem do konce utkání. "Zákrok byl veden do zad, a to plnou intenzitou v nebezpečné vzdálenosti od hrazení, přičemž hráč si musel být vědom jeho možných důsledků," zdůvodnil výrok předseda disciplinárky Karel Holý.

Přihlédl přitom ke skutečnosti, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán. Také ve Frühaufově případě vzal Holý v potaz čistý "trestní rejstřík". Případem slovenského beka se zabýval v souvislosti s Bokrošovým faulem, který se odehrál přímo před střídačkou Hradce Králové. Právě Frühauf z ní viníka chytil se snahou pomstít spoluhráče.

"V tomto jednání neustal, ani když se k incidentu sjeli hráči obou mužstev a čárový rozhodčí se mu v něm snažil zabránit. Z dostupných záběrů nelze určit, zda se hráč při tom dopustil přímo fyzického napadení nebo zda se o něj pouze pokusil, zapojení do šarvátky z hráčské lavice je však nepřípustné," vysvětlil Holý trest na dva zápasy s podmínečným odkladem do 31. prosince 2015.

Gulovým prohřeškem byl faul kolenem, jehož se v nedělním duelu s Vítkovicemi dopustil proti Stanislavu Balánovi. Zápas pro něj v tu chvíli skončil, rozhodčí mu udělili trest na pět minut a do konce utkání. "Zákrok byl sice veden ve statické pozici, ale hráč při něm vědomě a zřetelně zasáhl soupeře do oblasti kolena, o čemž svědčí skutečnost, že se před střetem zapřel na levé noze a koleno aktivně vystrčil ve směru jízdy protihráče," popsal Holý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy