Tipsport ELH 2024/2025

Blümel a Ivan si v přípravě před NHL připsali po jedné asistenci

Úspěšné přípravné utkání před novou sezonou má za sebou Matěj Blümel, který asistoval u jednoho gólu hokejistů Dallasu. Jeho tým zvítězil 4:2 nad Minnesotou. Jednu branku připravil také Ivan Ivan z Colorada, které podlehlo Utahu 3:6. K vítězství přispěl 26 zákroky gólman Karel Vejmelka.

Matěj Blümel v akci
zdroj: Reuters

Rvačkou na sebe upozornil útočník Ottawy Jan Jeník. Senators podlehli Pittsburghu 2:5. Hattrickem se blýskl Jevgenij Malkin, dva góly dal Sidney Crosby.

Blümel odehrál téměř 17 minut a v přípravě na novou sezonu bodoval poprvé. Ve 33. minutě dorazil jeho střelu do branky Logan Stankoven a poslal Stars do vedení 2:0. Za domácí Wild naskočili útočník Jakub Lauko a bek David Špaček, ani jeden ale nebodoval. Lauko v přípravě na novou sezonu vyšel naprázdno poprvé.

Ve druhém utkání za sebou se do statistik zapsal Ivan. Útočník Colorada v zápase s Utahem asistencí navázal na gól z duelu proti Dallasu. Colorado však dál čeká na výhru. Po dvou prohrách s Dallasem ztroskotalo na Vejmelkovi, který se v přípravě představil poprvé.

Přípravné zápasy NHL:

Minnesota – Dallas 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 52. Rossi, 52. Boyd – 33. a 47. Stankoven (na první Blümel), 7. Hyry, 59. Blackwell

Ottawa – Pittsburgh 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Branky: 4. Cousins, 13. Stützle – 35., 38. a 58. Malkin, 9. a 48. Crosby.

Colorado – Utah 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky: 14. Wood (Ivan), 23. Malinski, 54. Ritchie – 19. a 28. Guenther, 34. Hebig, 40. Doan, 47. Keller, 58. McBain. Karel Vejmelka odchytal za Utah 59 minut a 9 vteřin, inkasoval tři branky z 29 střel a úspěšnost zákroků měl 89,7 procenta.