Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Blaťák ukončil kariéru, mistra světa trápily chronické potíže se zády

Zlín – V loňském roce se sice vrátil do domovského Zlína a uzavřel dvouletou smlouvu, kvůli potížím se zády ale už svůj závazek nenaplní. Obránce Miroslav Blaťák, který v reprezentaci vyhrál kompletní sadu medailí, ukončil nedlouho před 35. narozeninami kariéru.

Miroslav Blaťák v reprezentačním dresu
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Mistra světa z roku 2010 omezovaly problémy se zády delší dobu a stály také za předčasným koncem jeho posledního angažmá v Kontinentální lize v Čerepovci. Ačkoli se před sezonou cítil v pořádku, během ročníku se potíže vrátily a promítly se i do jeho výkonů na ledě. Některé zápasy musel vynechat.

"Nemohl jsem hrát tak, jak bych očekával. Nebylo by fér ani vůči týmu, kdybych pokračoval dál," uvedl Blaťák. Dal i na radu uznávaného profesora Pavla Koláře, s nímž se snažil problém s vyhřezlou ploténkou vyřešit. Ten ale možnost nápravy operační cestou zamítl. "Říkal, že pokud mohu chodit, operaci nedoporučuje. V mém věku by tam bylo riziko," vysvětlil Blaťák, jenž má nyní zapovězený sport i na rekreační úrovni.

S posunutou ploténkou si nelze ani zavázat tkaničku

"Když máte posunutou plotýnku, nezavážete si ani tkaničku. Párkrát se mi dokonce na ledě stalo, že jsem z ničeho nic spadl," popsal své trápení Blaťák.

Smlouvu se Zlínem k 30. dubnu ukončil. Zatím netuší, zda u hokeje zůstane. "Chtěl bych si teď trochu odpočinout. Věnoval jsem se hokeji celý život. Dokážu si nějakou formu spolupráce se Zlínem představit. Možná i trenéřinu, ale to spíše u mládeže," nastínil.

Odchovanec zlínského hokeje zamířil na první zahraniční štaci v roce 2006 do švédské Mory, po roce odešel do Ruska, kde byl až do roku 2013 oporou Ufy. Následovaly dvě sezony v Omsku a angažmá v Čerepovci, které ale trvalo pouze do listopadu. S Ufou získal ruský titul (2008), v roce 2011 pak zvedl nad hlavu i Gagarinův pohár pro vítěze KHL.

Zároveň je jedním z mála, který odmítl jít do zámořské NHL, kdy o něj stál Detroit. "Nelituju toho. Nějak jsem si na tu Evropu a Rusko zvykl, tak jsem nikam nešel," pousmál se Blaťák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy