Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár Velká cena Olomouce

Bitkař Verot v Třinci vydržel jeden zápas, odchází do Moskvy

Třinec - Kanadský hokejový bitkař Darcy Verot záhy ukončil své angažmá v mistrovském Třinci a míří zpět do Kontinentální ligy, kde bude působit v CSKA Moskva. Za Třinec odehrál nejtrestanější hráč KHL z uplynulých sezon jediné utkání v Českých Budějovicích.

Darcy Verot
zdroj: ČTK autor: Veis David

"Dohodli jsme se na rozvázání smlouvy," informoval tiskový mluvčí Třince Ivo Pullmann. Do týmu Ocelářů přišel Verot před týdnem na zkoušku, v případě lepší nabídky ale mohl odejít. V jediném vystoupení za Oceláře pětatřicetiletý útočník nebodoval a připsal si 12 trestných minut za vražení soupeře zezadu na hrazení.

"Měli jsme o něj nadále zájem a on byl v Třinci spokojený. Ale takovou nabídku, jakou dostal z KHL, jsme mu dát nemohli," uvedl Pullmann. Přestup se doladil bleskově během několika hodin: ještě ve středu odpoledne byl v Třinci klid, dnes už Verot na dopoledním tréninku s týmem pouze vybrusloval a po obědě si balil kufry.

Verotův příchod do Třince rozpoutal vlnu negativních reakcí. V týmu bitkařů Viťazu Čechov vynikal nejvíce a do povědomí fanoušků se zapsal tím, když loni při hromadné rvačce v duelu proti Omsku napadl českou hvězdu Jaromíra Jágra. Ten se také nechal slyšet, že hráči jako Verot do extraligy nepatří.

Místo v sestavě po kontroverzním Kanaďanovi by nemělo zůstat volné dlouho. Třinec se po výsledkově nevydařeném startu do sezony rozhlíží po jiných posilách. Už v pátek se v rámci měsíční zkoušky proti Zlínu představí šestadvacetiletý útočník Patrik Valčák, delší dobu je vedení Ocelářů v kontaktu se slovenským reprezentačním forvardem Richardem Zedníkem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy