EP Benátky nad Jizerou

Beroun porazil Most, Litoměřice rozstřílely Ústí

Praha - Hokejisté Berouna se v první lize po jedenácti zápasech dočkali vítězství. Medvědi, kteří nevyhráli celý listopad, dnes porazili ve 28. kole poslední Most 3:1 a bodově se dotáhli na osmý Šumperk.

Hokejisté Berouna
zdroj: medvediberoun.cz autor: Petra Skopcová

Beroun díky skvělému úvodu dokonce na začátku sezony vedl tabulku, nicméně pak přišla jeho černá série. Během jedenácti duelů dokázali Středočeši jen třikrát bodovat a vypadli z elitní osmičky. K té se opět přiblížili díky dnešnímu vítězství nad soupeřem z Mostu. O výhru Berouna se zasloužili spolehlivým výkonem brankář Cikánek, jenž se oklepal z inkasované branky od Smolky už po 52 sekundách, a také autoři slepených gólů v závěru druhé části Šenkeřík a Kubeš.

Na pět zápasů protáhla svou vítěznou sérii Jihlava, jež porazila 4:2 Benátky nad Jizerou a na druhém místě tabulky stále ztrácí osm bodů na vedoucí Mladou Boleslav, jež vybojovala výhru v Kadani. Benátky v Jihlavě nezachytily začátek první třetiny a inkasovaly už po 39 sekundách z hole Prokše. Domácí pak přidali do konce třetiny ještě další dvě branky a prakticky rozhodli. Hosté sice ve druhé části snížili po chybě gólmana Ritticha, jenže 32 sekund po začátku poslední třetiny utekla Dukla znovu na rozdíl tří branek. Na jejím vítězství nic nezměnilo ani následné snížení po Kicově teči před brankovištěm.

Třetí místo v tabulce si pohlídala Olomouc, jež v derby vyhrála 2:0 na ledě Šumperku. Domácí si vylámali zuby na gólmanu Halászovi, branky vstřelili Bartoň a tečí Jaroměřského střely Kucharczyk.

Divoký duel přineslo derby v Kalich Areně mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem. Domácí šli brzy do vedení díky gólu Koudelky, který se v první třetině trefil dvakrát. Před první přestávkou snížil ústecký Havlíček. Ve druhé dvacetiminutovce odskočili Litoměřičtí na rozdíl tří branek a v posledním dějství náskok dále narůstal až k vysoké výhře 8:2. Ústí přitom v sobotu porazilo s nulou Kadaň.

Pátou porážku za sebou zaznamenali v Třebíči hokejisté Českých Budějovic a jsou stále předposlední. Horácká Slavia se ujala vedení po šťastné trefě Vondráčka a 16 sekund před první sirénou pojistil její náskok premiérovým gólem v třebíčském dresu obránce Peroutka. Hosté zápas zdramatizovali v úvodu závěrečné části, kdy Faltra překonal Ondřej. K vyrovnání už ale nevedla ani závěrečná power play Motoru.

28. kolo první hokejové ligy:

Beroun - Most 3:1 (1:1, 2:0, 0:0) Branky: 16. Kužel, 39. Šenkeřík, 40. Kubeš - 1. Smolka. Rozhodčí: Mertl - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:7, navíc Volke (Most) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 101.

Kadaň - Mladá Boleslav 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) Branky: 35. Hlava - 37. Toman, 52. Broš, 57. Lenc. Rozhodčí: Bejček - Svoboda, Belko. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 305.

Šumperk - Olomouc 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) Branky: 14. Bartoň, 38. Kucharczyk. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:4. Využití 0:1. Diváci: 1 678.

Litoměřice - Ústí nad Labem 8:2 (2:1, 2:0, 4:1) Branky: 3. a 18. Koudelka, 23. a 51. Suja, 36. Míka, 45. Humphries, 54. Chabada, 56. Hašek - 19. Havlíček, 52. Brož. Rozhodčí: Schmejkal, Souček - Jílek, Svobodová. Vyloučení: 9:14, navíc Havlíček 10 min. a Brož (oba Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití 6:1. Diváci: 1 410.

Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:2 (3:0, 0:1, 1:1) Branky: 1. Prokš, 6. Zeman, 14. Střecha, 41. Mocek - 37. Pabiška, 45. Kica. Rozhodčí: Doležal - D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 1 263.

Třebíč - České Budějovice 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) Branky: 16. Vondráček, 20. Peroutka - 46. Ondřej. Rozhodčí: Vampola - Klein, Toman. Vyloučení: 1:5, navíc Šachl 10 min., Skuhravý (oba Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1 300.