Následuje
HC VERVA Litvínov - Mountfield HK

Beránek chystá konec kariéry, mohl by asistovat Růžičkovi

Praha - Hokejový útočník Josef Beránek se ve 40 letech chystá ukončit svou aktivní kariéru. Své rozhodnutí by měl dlouholetý kapitán pražské Slavie oznámit ve středu na tiskové konferenci. Olympijský vítěz z Nagana odehrál v tomto ročníku extraligy i kvůli zdravotním potížím jen 39 utkání. V hokeji by však měl působit i nadále. Trenér Slavie Vladimír Růžička naznačil, že by Beránek, jenž v pražském klubu působí od roku 2001, kdy zakončil své působení v zámořské NHL, mohl být v příští sezoně jeho asistentem.

V probíhající sezoně si Beránek připsal na konto 18 bodů za šest branek a 12 asistencí. Během své bohaté kariéry nasbíral za Litvínov, Trenčín, Vsetín a Slavii celkem 780 startů v nejvyšší soutěži a zaznamenal 632 bodů za 256 tref a 376 přihrávek. Ve své sbírce má pět mistrovských titulů; třikrát se radoval se Vsetínem, dvakrát pak během působení ve Slavii.

Beránek má na kontě zlato z Nagana i bronzy z MS

Největším Beránkovým úspěchem je však zlato z olympijských her v Naganu, k němuž v šesti odehraných zápasech přispěl jedním gólem. Ve své sbírce má i dva bronzy z mistrovství světa 1993 a 1998. Beránek strávil také devět sezon v NHL, kde působil v dresech Edmontonu, Philadelphie, Vancouveru a Pittsburghu. Jeho bilance v základní části prestižní soutěže čítá 531 zápasů a 262 bodů díky 118 gólům a 144 asistencím. V play-off přidal 57 startů s bilancí 13 bodů za pět branek a osm nahrávek.

Po problémech s třísly, které ho pronásledovaly v této sezoně, stál na jejím konci, který pro Slavii přišel v semifinále play-off po porážce s Vítkovicemi, na trenérské lavičce po boku kouče Růžičky a asistenta Jiřího Čelanského. Hlavní kouč Růžička však již naznačil, že by Beránek mohl být od příštího ročníku jeho oficiálním asistentem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy