Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MORAVIAMAN Triatlon 2022

Beniers, Sanderson a další "studenti". Spojené státy půjdou do Pekingu i s hráči z univerzit

Hned 15 hráčů z prestižní univerzitní soutěže NCAA se představí v dresu Spojených států pod pěti kruhy. V americké nominaci na olympijské hry v Pekingu je například Matt Beniers z University of Michigan, loňská dvojka draftu, jehož si vybral Seattle. Generální manažer John Vanbiesbrouck vzal dva zástupce z nižší AHL a osm členů pětadvacetičlenného kádru působí v evropských soutěžích.

Trio amerických zlatých juniorů Caufield, Boldy, Beniers
zdroj: ČTK/AP autor: JASON FRANSON

Devatenáctiletý Beniers byl stejně jako obránci Brock Faber z University of Minnesota, Drew Helleson z Boston College, Jake Sanderson z University of North Dakota a další útočník a také zástupce University of Michigan u loňského triumfu na mistrovství světa dvacítek v Edmontonu. Beniers byl navíc stejně jako gólman Drew Commesso, který ale nezasáhl do hry, na přelomu května a června loňského roku členem bronzového týmu z mistrovství světa v Rize.

Jediným hráčem s olympijskou zkušeností v týmu, který povede jako hlavní kouč David Quinn s asistenty Mikem Hastingsem, Brettem Larsonem, Scottem Youngem a Davidem Lassondem, je forvard Brian O'Neill z Jokeritu Helsinky z Kontinentální ligy. Byl před čtyřmi roky v Pchjongčchangu.

Jak probíhala česká nominace? Poslechněte si Hokej bez červené – podcast s Robertem Zárubou:

Na velké mezinárodní akci se představili už jen další dva členové kádru. Obránce David Warsofsky z německého Ingolstadtu hrál na MS 2016 a útočník Andy Miele z Nižního Novgorodu byl na světových šampionátech v letech 2011 a 2014. Warsofsky se může také pochlubit titulem mistra světa v kategorii hráčů do 20 let z roku 2010.

Sedm hráčů se představilo v NHL. Útočník Nick Shore z Novosibirsku má na kontě za Los Angeles, Ottawu, Calgary, Toronto a Winnipeg 299 utkání v základní části a dalších pět v play-off. Obránce Steven Kampfer z Kazaně sehrál za Boston, Minnesotu, Floridu a New York Rangers 231 duelů v NHL a tři další v bojích o Stanleyův pohár.

Warsofsky nastupoval za Boston, Pittsburgh, New Jersey a Colorado (55 zápasů v NHL a 4 v play-off), další zadák Aaron Ness z Providence z AHL za New York Islanders, Washington, Arizonu (72 zápasů) a útočníci Ken Agostino z Nižního Novgorodu za Calgary, St. Louis, Boston, Montreal, New Jersey a Toronto (86), Miele za Phoenix (15) a O'Neill za New Jersey (22).

Američané vstoupí do olympijského turnaje ve čtvrtek 10. února proti domácí Číně. O dva dny později je ve skupině A čeká Kanada a v neděli 13. února změří síly s Německem.

Nominace USA na olympijské hry v Pekingu (9.-20. února):

Brankáři: Drew Commesso (Boston University/NCAA), Strauss Mann (Skelleftea AIK/Švéd.), Pat Nagle (Lehigh Valley/AHL).

Obránci: Brian Cooper (Oskarshamn/Švéd.), Brock Faber (University of Minnesota/NCAA), Drew Helleson (Boston College/NCAA), Steven Kampfer (Kazaň/KHL), Aaron Ness (Providence/AHL), Nick Perbix (St. Cloud State University/NCAA), Jake Sanderson (University of North Dakota/NCAA), David Warsofsky (Ingolstadt/Něm.).

Útočníci: Nick Abruzzese (Harvard University/NCAA), Ken Agostino, Andy Miele (Nižnij Novgorod/KHL), Matty Beniers, Brendan Brisson (University of Michigan/NCAA), Noah Cates (University of Minnesota-Duluth/NCAA), Sean Farrell (Harvard University/NCAA), Sam Hentges (St. Cloud State University/NCAA), Matthew Knies, Ben Meyers (University of Minnesota/NCAA), Marc McLaughlin (Boston College/NCAA), Brian O'Neill (Jokerit Helsinky/KHL), Nick Shore (Novosibirsk/KHL), Nathan Smith (Minnesota State University/NCAA).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články