World Athletics Continental Tour Gold 2024

Benátky i Prostějov druhé domácí selhání nedopustily a vyrovnaly série

Praha - Podruhé před vlastními příznivci nezaváhali. Hokejisté Benátek nad Jizerou i Prostějova na rozdíl od čtvrtečních duelů předkola play-off WSM ligy uspěli a srovnali stav sérií. Středočeský celek porazil Frýdek-Místek 4:3, Prostějov zvítězil v ostře sledovaném derby nad Přerovem 4:2.

Benátky v úvodním duelu prohrály 0:2 a také ve druhém šel brzy do vedení Frýdek-Místek, když se po sedmi minutách trefil polský útočník Chmielewski. Ještě v úvodním dějství však vyrovnal Dlouhý.

Během druhé třetiny získali domácí dvoubrankový náskok v přesilovkách. Nejdříve při trestu Chmielewského skóroval Bittner a poté využil výhodu pěti proti třem Plodek. Ve 45. minutě navíc zvýšil Hrabík už na 4:1. Vzápětí si připsal už třetí gól v sérii Chmielewski a devětatřicet vteřin před koncem snížil na 3:4 Jašek. Víc už ovšem Slezané nestihli.

Prostějov po úvodní porážce 2:4 vedl na začátku druhé třetiny už 3:0. V přesilovce otevřel skóre Žálčík, druhý gól přidal Rudovský a další početní výhodu zužitkoval Krejčík. Ve třetím dějství sice za hosty dvakrát zkorigoval Berger, ale mezitím si připsal druhou trefu také Rudovský.

Předkolo play-off první hokejové WSM ligy - 2. zápasy:

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky: 18. A. Dlouhý, 22. Bittner, 34. Plodek, 45. Hrabík - 7. a 47. Chmielewski, 60. Jašek. Rozhodčí: Kika, Kopeček - Bryška, Novák. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:1. Diváci: 242. Stav série: 1:1.

Prostějov - Přerov 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky: 17. a 56. Rudovský, 13. Žálčík, 22. L. Krejčík - 44. a 57. Berger. Rozhodčí: Mikula, Trombík - Adamec, Hanzlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 3016. Stav série: 1:1.