Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Řím

Bek Polák byl vytrejdován, ze St. Louis se stěhuje do Toronta

New York – Obránce Roman Polák změnil poprvé v kariéře v NHL dres a bude hrát za Toronto. Do týmu Maple Leafs se osmadvacetiletý ostravský rodák stěhuje ze St. Louis, jež za něj získalo švédského beka Carla Gunnarssona a výběr ve čtvrtém kole dnešního draftu.

Roman Polák
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermayer

Vítkovický odchovanec Polák se loučí se St. Louis po deseti letech. V roce 2004 si ho Blues vybrali na draftu a v sezoně 2006/07 si za ně poprvé zahrál NHL.

Do hlavního týmu St. Louis se Polák naplno prosadil v roce 2008 a celkem za něj nastoupil k 424 zápasům. Výrazně defenzivně laděný obránce dosud v prestižní lize nasbíral 79 bodů za 13 gólů a 66 asistencí.

V Torontu, jež je navzdory sedmačtyřicetiletému čekání na Stanley Cup oceněno jako nejhodnotnější klub NHL, bude Polák prvním Čechem od obránce Tomáše Kaberleho, který tým opustil v roce 2011.

Polák, bronzový medailista z mistrovství světa do 18 a 20 let, má za sebou účast na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 a na dvou mistrovstvích světa. Letošní šampionát v Minsku pro něj skončil už v úvodním utkání proti Slovensku kvůli zranění ramena.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy