Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Bednář opouští Slavii, bude hrát v Atlantu Mytišči

Moskva - Český hokejový útočník Jaroslav Bednář už v příštím ročníku extraligy nebude hájit barvy pražské Slavie, za niž odehrál poslední čtyři sezony. Hokejista totiž míří do Ruska, kde podepsal smlouvu s Atlantem Mytišči, hrajícím Kontinentální hokejovou ligu. Bednářovi v týmu vicemistra extraligy skončila smlouva a jeho odchod se zdál být pravděpodobný již delší dobu. "Zažil jsem ve Slavii krásné chvíle, ale už jsem si říkal, že na stará kolena ještě zkusím něco v cizině. S nabízenými podmínkami v Atlantu jsem spokojený," prohlásil Bednář.

Nabídek měl prý dvaatřicetiletý pražský rodák více. "Mohl jsem si vybrat. Takže jsem pak zvolil Atlant, který mě chtěl už během sezony," připomněl Bednář. Přestup tehdy ztroskotal na vysokém odstupném, které Slavia za svůj ofenzivní klenot požadovala. 

Bednář má již s ruským hokejem zkušenosti z angažmá v Avangardu Omsk, kde působil v sezonách 2003/04 a 2004/05. Za současný klub Jaromíra Jágra odehrál 82 utkání v základní části, v nichž si připsal 43 bodů za 22 gólů a 21 asistencí. V play-off pak přidal v 21 duelech pět bodů za čtyři přesné trefy a jednu nahrávku.

Z extraligy odchází jedna z nejvýraznějších osobností

Po návratu do české nejvyšší soutěže se útočník se zkušenostmi ze zámořské NHL, kde hrál za Los Angeles a Floridu, zařadil mezi nejvýraznější osobnosti extraligy. V uplynulé sezoně se stal králem kanadského bodování základní části, když v 46 zápasech zaznamenal 68 bodů díky 27 brankám a 41 přihrávkám. 

V play-off byl jen kvůli menšímu počtu vstřelených branek druhý za spoluhráčem Romanem Červenkou. V 18 utkáních vyřazovací části nastřádal Bednář 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. 

Po výtečné sezoně, v níž mimo jiné ustanovil rekord v počtu zápasů po sobě, v nichž dokázal bodovat (23), počítal s Bednářem do kádru pro světový šampionát ve Švýcarsku také reprezentační trenér Vladimír Růžička. Vyhlášený bruslař a technik se však musel omluvit, neboť již finále extraligy absolvoval se zlomeninou v noze.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy