Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Bartek a Mertl vynechají dva zápasy, rozhodla disciplinární komise

Praha - Disciplinární komise hokejové extraligy zastavila činnost na dva zápasy útočníkům Tomáši Mertlovi z Hradce Králové a Martinu Bartekovi z Karlových Varů za fauly v nedělních zápasech 44. kola. Slovenský hráč bude v sestavě Energie chybět celkem tři duely, neboť za svůj faul dostal trest ve hře, po kterém následuje automaticky stop pro nejbližší utkání.

Hokejová extraliga
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Bartek fauloval ve 39. minutě obránce Pardubic Blaže Gregorce, kterého narazil na mantinel, a rozhodčí Pavel Hodek se Štěpánem Součkem jej okamžitě poslali předčasně do kabin. "Bartek vedl svůj zákrok prokazatelně zezadu a mimo zorný úhel pardubického obránce, kterého za pomoci rukou držených u těla cíleně s vyšší intenzitou narazil do zad. Jako zásadní považujeme, že zákrok byl veden z pozice takzvaného třetího hráče v souboji," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý.

Mertl zasáhl v závěru druhé třetiny souboje se Spartou útočníka Miroslava Formana kolenem a odstartoval na ledě sérii šarvátek. I hradeckého útočníka rozhodčí Vladimír Šindler a Alexander Pavlovič vyloučili na pět minut a do konce utkání. "Přestože zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti, Mertl se těsně před zákrokem zapřel na své levé noze a ve snaze zastavit další pohyb Formana jej bez jakékoliv pochybnosti za pomoci aktivního vystrčení kolena zasáhl do levé nohy," uvedl Holý, který zároveň vyloučil, že by k nebezpečnému zákroku došlo souběžně s hrou tělem. Při vynesení trestu pro Mertla zohlednil, že Forman neutrpěl zranění a zároveň, že viník zákroku nebyl v uplynulých dvou letech trestán.

Video s fauly:

Faul Martina Barteka ZDE.

Faul Tomáše Mertla ZDE.

Na začátku reprezentační přestávky disciplinární komise udělila i řadu finančních trestů. Brankář Vítkovic Patrik Bartošák dostal pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu za nesportovní chování a filmování, konkrétně za shození masky v souboji s Třincem, který na gólmana soupeře podal podnět. "Bartošák celou situaci přihrál tak, aby přerušil hru v momentě, kdy byl Třinec v tlaku. Nikdo se ho nedotkl, masku shodil prudkým trhnutím hlavy," řekl Holý.

Vítkovice upřesnily i konkrétní výši pokuty, která pro nedávnou posilu činí 10 000 korun. Deset procent ze základního měsíčního platu bude postrádat liberecký útočník Jaroslav Vlach. Ten společně s dalším forvardem Michalem Řepíkem reagoval na házení různých předmětů, kelímků a plastových lahví na střídačku Bílých Tygrů ze strany fanoušků domácího Hradce Králové v pátečním utkání.

Vlach podle Holého jeden z předmětů, jež málem zasáhl jednoho ze spoluhráčů, hodil zpět do hlediště, Řepík reagoval stříkáním z vlastní lahve a provokativními gesty. I přes Holého potvrzení, že ke všemu došlo až v reakci na chování diváků, Řepík obdržel napomenutí a Vlach finanční postih, neboť "nemohl s určitostí vědět, kam vržený předmět dopadne a zda nezraní některého z diváků". Právě za chování fanoušků bylo ale potrestáno i vedení Hradce Králové pokutou 15 000 korun.

Dopita se vyjadřoval k rozhodčím, v Litvínově trefil nezbeda rozhodčího

Stejně jako Litvínov, kde jeden z diváků zasáhl plastovou lahví čárového rozhodčího v nedělním utkání s Plzní. Kvůli vhození papírových konfet ze sektoru hostujících fanoušků brněnské Komety obdržela rovněž po nedělním utkání napomenutí Olomouc. Kouč Ocelářů Jiří Dopita zaplatí 10 000 korun za to, že se v den utkání vyjádřil na adresu rozhodčích, které nepřímo kritizoval. "Výroky trenéra Jiřího Dopity jednoznačně směřovaly ke způsobu řízení utkání," uvedl ředitel extraligy Josef Řezníček.

Pokutu ve stejné výši - udělenou rovněž ředitelem extraligy - mají zaplatit i Pardubice, jejichž sportovní manažer Dušan Salfický se měl dopustit porušení povinností stanovených herním řádem soutěže. Salfický při podání podnětu kvůli zákroku třineckého forvarda Vladimíra Draveckého na Tomáše Bokroše v určené lhůtě a stanoveným způsobem neinformoval druhý klub o podání podnětu. Třinec o svém kroku informoval až o více než půl hodiny později, než odeslal e-mail disciplinární komisi, měl tak přitom učinit v jednotném čase. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy