Následuje
SP Francie

Balaštík bude hrát za Liberec, na zkoušce uspěl

Liberec - Hokejový útočník Jaroslav Balaštík bude do konce sezony působit v extraligovém Liberci. Pětatřicetiletý hráč, který na začátku listopadu skončil ve Zlíně, uspěl v severočeském klubu na zkoušce.

Jaroslav Balaštík
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Hledání nového angažmá pro Jardu trvalo trošku déle. Liberec je ale pro něj dobrá volba a šance vrátit se do extraligy," řekl hráčův zástupce Aleš Volek. Trojnásobný nejlepší střelec extraligy v Liberci trénoval minulý týden a následně se s Tygry dohodl na spolupráci. Balaštík doposud v nejvyšší soutěži působil vedle Zlína pouze v Mladé Boleslavi, kde hostoval v ročníku 2011/12.

Balaštík vybojoval se Zlínem oba klubové tituly v letech 2004 a 2014, v sezonách 2003/04, 2004/05 a 2007/08 získal i korunu pro krále střelců. Po špatném vstupu do tohoto ročníku se ale Zlín propadl na dno tabulky a obětí změn se stal i Balaštík, který si v sezoně připsal ve 14 zápasech pět bodů za tři branky a dvě asistence.

"Od příchodu Jaroslava Balaštíka si slibujeme především zvýšení naší produktivity a efektivity v zakončení. Je to zkušený hráč, který se umí gólově prosadit a je velmi platný i v přesilových hrách, jejichž úspěšnost potřebujeme výrazně zlepšit," uvedl generální manažer Tygrů Ctibor Jech.

Balaštík dohraje sezonu v Liberci

"Jaroslav se momentálně nenachází v nejlepším období své kariéry, ale věřím, že mu změna prostředí prospěje a u Tygrů se znovu nastartuje ke svým obvyklým výkonům a vysoké produktivitě," dodal Jech.

Balaštík působil také v NHL, kde v letech 2005 a 2006 sehrál 74 utkání za Columbus a zaznamenal 24 bodů za 13 gólů a 11 přihrávek. Má za sebou i angažmá ve finské Hämeenlinně a švédském HV 71. V české reprezentaci sehrál 81 utkání a vstřelil 16 gólů.

Zdroj
ČTK, hcbilitygri.cz

Hlavní zprávy