Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Bahenský si kvůli faulu na Hluchého nezahraje pět utkání

Praha – Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) potrestala útočníka Zdeňka Bahenského z týmu extraligové Mladé Boleslavi zákazem startů na pět zápasů za faul na kladenského Milana Hluchého ve včerejší dohrávce 45. kola.

Zákrok Zdeňka Bahenského na Milana Hluchého
zdroj: ČT24

Šestadvacetiletý Bahenský v 19. minutě dohrávky 45. kola v Mladé Boleslavi nadvakrát atakoval hostujícího forvarda. Od sudích si vysloužil trest na pět minut a do konce utkání, neboť jeho faul loktem v blízkosti hrazení byl posouzen jako zákrok do oblasti hlavy a krku.

Bahenský teď musí z rozhodnutí disciplinární komise vynechat nadcházející zápasy Středočechů do 19. února včetně, tedy duely v Litvínově, s Pardubicemi, v Liberci, proti Vítkovicím a na ledě Sparty. Nastoupit může nejdříve v dohrávce 43. kola proti Plzni, která čeká Bruslařský klub v úterý 21. února.

Pro poslední mužstvo soutěže se jedná o citelnou ztrátu, neboť Bahenský je po Jaroslavu Balaštíkovi druhým nejproduktivnějším hráčem týmu a s 15 góly zároveň jeho nejlepším střelcem. Ve 42 odehraných utkáních přidal ještě pět asistencí.

Sestřih utkání Mladá Boleslav - Kladno
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy