Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Atlanta Thrashers se přestěhuje do Winnipegu

Winnipeg (Kanada) - Hokejový klub Atlanta Thrashers se v zámořské NHL přestěhuje do Winnipegu. Na dnešní tiskové konferenci to přímo v novém působišti organizace oznámila společnost True North Sports and Entertainment, která klub odkoupila. Přesun musí ale ještě odsouhlasit Rada guvernérů soutěže, k čemuž by mohlo dojít během jednání naplánovaného na 21. červen do New Yorku. Z českých hráčů letos v Atlantě působili brankář Ondřej Pavelec a útočník Radek Dvořák.

Kanadská společnost potvrdila, že dohoda je uzavřena a vše je připraveno na přestěhování organizace s dostatečným časovým prostorem, aby mohl Winnipeg, kde se slavná soutěž v minulosti hrála již v letech 1979 až 1996, zasáhnout do příští sezony NHL 2011/12. "Je pěkné být opět po tolika letech ve Winnipegu," připomněl komisionář NHL Gary Bettman časy, kdy čest města hájilo mužstvo Jets, než se organizace přestěhovala do Phoenixu.

Pokud Rada guvernérů přestěhování Thrashers skutečně posvětí, v soutěži tak ke Calgary, Edmontonu, Montrealu, Ottawě, Torontu a Vancouveru přibude sedmý kanadský tým. Ten by měl po přesunu z Atlanty hrát v hale MTS Centre pro 15 tisíc diváků.

Winnipeg bude s populací 760 tisíc lidí nejskromnějším působištěm klubu NHL co do počtu obyvatel. Vedení NHL ale věří, že ve městě bude po hokeji velký hlad, zatímco v Atlantě byla v této sezoně hala zaplněna v průměru jen ze tří čtvrtin a Thrashers se s návštěvností 13 469 diváků na zápas zařadili až na třetí příčku od konce v celé soutěži.

Gary Bergman, komisionář NHL:

"Hokej v Kanadě nebyl ještě nikdy tak silný a populární. Dostáváme se zpátky do města, u nějž jsme si v roce 1996 přáli, aby nás neopustilo."

Winnipeg zachvátilaslavnostní nálada. "Hodně lidí hovoří o ekonomickém dopadu, který bude mít organizace NHL na celé město, a myslím, že to velmi brzy sami poznáme. Ale vyjádřit, jak se nyní lidé ve městě cítí, to žádnými penězi nelze," řekl rádiu TSN starosta Winnipegu Sam Katz.

Podle zpravodaje společnosti TSN Boba McKenzieho zaujme Winnipeg alespoň v příští sezoně místo Atlanty v Jihovýchodní divizi ve Východní konferenci. Poté by se údajně mělo uspořádaní divizí přeskupit. Než se Jets stěhovali, v sezoně 1995/96, kdy měla NHL divize jen čtyři, hrál Winnipeg v Centrální divizi společně s Detroitem, Chicagem, Torontem, St. Louis a Dallasem.

NHL
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy