Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Asistent trenéra Trnka: Chybí tomu srdce. Musíme hrát víc týmově

Toronto (Kanada) – Jako by jim velká očekávání a pozitivní prognózy před turnajem svázaly nohy. Českým hokejistům se na mistrovství do 20 zatím nedaří, podruhé v řadě inkasovali pět gólů a po prohře se Švýcary nutně potřebují porazit Dánsko, jinak jim hrozí, že budou bez čtvrtfinále. "Týmový potenciál a talent jsou v našem týmu obrovské, chybí tomu ale srdce. Musíme začít hrát týmově," zhodnotil utkání asistent hlavního trenéra Pavel Trnka.

Utkání Česko "20" - Švýcarsko "20"
zdroj: ČTK/AP autor: Frank Gunn

"Nedali jsme si dostatečný pozor na úvody třetin. V první i druhé části jsme na začátku dostali branku. Za stavu 2:5 se už těžko zápas otáčí, navíc proti takovému týmu, jakým je Švýcarsko. Tím jsme ztratili zápas," hodnotil utkání útočník Marek Růžička, střelec vyrovnávací branky na 1:1.

Stejný názor na věc měl i Trnka. "Rozhodly rychlé góly v úvodech prvních dvou třetin, což byly, dá se říct, dva z řady důvodů naší prohry," nechal se slyšet bývalý výtečný bek. Hráčům podle něho individuální schopnosti neschází. "Týmový potenciál a talent jsou v našem týmu obrovské, chybí tomu ale srdce. Musíme začít hrát týmově," dodal.

Čeští mladíci proti Švýcarům opakovali chyby, kterých se dopustili i v duelu se soupeřem ze Skandinávie, navíc prohráli stejným výsledkem. Přesto byli oba protivníci v očích svěřenců kouče Miroslava Přerosta odlišní. "Švédové jsou více techničtější, Švýcaři naopak víc bruslí a hrají do těla. Nemáme se na co vymlouvat. Měli jsme tento zápas vyhrát. Těžko se mi to hodnotí," přemítal Michael Špaček.

Prognózy, které před turnajem pasovaly české mladíky na jednoho z hlavních kandidátů bojů o medaile, se zatím týmu nedaří naplnit. Příliš se nevede ani Davidu Pastrňákovi, hráči, jenž už okusil NHL. "Očekává se ode mě víc, jsem sám osobně ze sebe zklamaný. Musím se zlepšit. Snažím se dělat co nejlepší práci. Musíme ale začít hrát jako jeden tým, potom to půjde i každému z nás," konstatoval Pastrňák.

S postupem zápasu, když se přestávalo českému týmu dařit, začali hráči brát tíhu situace na sebe. "Je to tak vždycky. Když se nedaří, tak se pak každý sám snaží dělat, co se dá, a to je špatně. Musíme hrát celou dobu podle našeho plánu bez ohledu na aktuální stav," doplnil Pastrňák.

Možnost, že na hráče doléhá tlak, který média vytvořila před turnajem, Trnka velmi rázně odmítl. "Všichni hráči chtějí hrát velký hokej, někteří z nich už ho hrají. S tlakem si tudíž musí poradit," prohlásil bývalý hráč Anaheimu a Floridy v zámořské NHL.

Po dvou dnech zápasového vytížení čeká českou dvacítku den volna. "Musíme se dát dohromady. Máme před sebou těžký zápas s Dánskem, nečeká nás určitě nic jednoduchého. Na druhou stranu - který zápas je na šampionátu jednoduchý? Máme den na to, abychom se vzchopili a začali se soustředit na další střetnutí," uvedl Trnka.

Ve třetím zápase na šampionátu vyzvou Češi papírově nejslabšího protivníka ve skupině. Další ztráta by se už rovnala katastrofě. A velmi pravděpodobně účasti v sérii o udržení mezi elitou. "Na zápas s Dány se musíme stoprocentně připravit a jít do něj s čistou hlavou. Jde nám o všechno, nemůže si už dovolit zaváhat," uvědomuje si Růžička.

"Trenéři nám určitě u videa ukážou, kde jsme dělali chyby. Musíme dát do tréninku sto procent a doufat, že si věci z něj přeneseme do zápasu. Věřím, že proti Dánsku vyhrajeme," prohlásil odhodlaně Špaček. "Musíme na první dva nepovedené zápasy zapomenout," doplnil Pastrňák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy