Následuje
SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava

Asi jsme byli přemotivovaní, myslí si po prohře s Brnem plzeňský Dvořák

Plzeň - Obhájci titulu z Plzně vstoupili do letošního play-off domácí porážkou s Brnem. Po velmi špatné první třetině, v níž indiáni dvakrát inkasovali, se v dalším průběhu utkání sice zlepšili, ale víc než jednu branku vstřelit nestačili.

Michal Dvořák v souboji před brankou
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

"Brno hrálo perfektně. Bylo důraznější a lepší," hodnotil utkání útočník poražených Michal Dvořák, jenž jako většina kádru Západočechů pamatuje loňské tažení vyřazovacími boji za prvním titulem v plzeňské historii. "My jsme navíc udělali hodně chyb," dodal při hodnocení utkání. "Utkání se hraje šedesát minut a každé je jiné. Nemyslím si, že by nás zlomil inkasovaný gól v oslabení, ale soupeře to samozřejmě trochu nakoplo," komentoval Dvořák vedoucí gól Komety, který vstřelil Jan Hruška v 11. minutě ve vlastním oslabení.

Ve druhé třetině, po stažení hry na tři útoky, patřil Dvořák k nejlepším hráčům domácích a připravil během vrcholícího plzeňského tlaku kolem poloviny utkání svojí akcí branku na 1:3 pro Jána Sýkoru.

"To byl moment utkání, po němž jsme ještě mohli ten nepříznivý vývoj zlomit. Tenhle úsek jsme byli v zápase lepší než Brno, ale bohužel jsme nedali další gól a právě kontaktní trefa nám chyběla, abychom to třeba ještě dotáhli," litoval nevyužitých šancí oblíbenec plzeňských fanoušku, jichž na dnešní utkání dorazilo na úvodní zápas play-off překvapivě málo.

"Možná jsme byli na ten zápas přemotivovaní," přemítal čtyřiatřicetiletý důrazný hráč. "Na play-off jsme se všichni hrozně těšili. Já osobně mám utkání plná střetů rád," pochvaluje si větší množství osobních soubojů, které však vycházely lépe soupeři. Dnešní porážku chce se spoluhráči hodit co možná nejrychleji za hlavu.

"V situaci nepříznivého stavu série jsme už byli. A víme, jak se z ní dostat. Chceme začít od znova a zítra uspět," prohlásil bojovně Dvořák a přiznal, že bude těžko usínat. "Asi si pustím Čtvrtou hvězdu," pobavil na závěr.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy