Následuje
MS 2020 Itálie

Arťuchin se v Hradci dočkal pískotu

Hradec Králové – Ruský hokejista Jevgenij Arťuchin je na ledě i mimo něj nepřehlédnutelným gigantem. Zatímco však na hrací ploše budí respekt a obavy svou mnohdy velmi tvrdou hrou na hranici pravidel, v soukromí z něho navenek čiší klid a pohoda. Nic na tom nezměnil ani pískot českých diváků během čtvrtečního souboje Petrohradu v Hradci Králové. Robustní osmadvacetiletý forvard s výškou 196 centimetrů a váhou okolo 115 kilogramů se do povědomí českých fanoušků hluboko zaryl nešetrnými zákroky na české hráče Milana Michálka a Karla Rachůnka při posledním světovém šampionátu v Bratislavě. Sám navíc v minulosti prohlásil, že Čechy nemá rád, neboť podle něho většinou nemají charakter.

Přesto ho nepříliš vlídné přijetí východočeského publika překvapilo. "Nebyl jsem na to připravený, ani s ohledem na minulé mistrovství světa," přiznal Arťuchin. "Při zápasech dejme tomu, ale když na mě bučí i během tréninku, to je divné. Jakmile se prostě ukážu na ledě, hned na mě všichni bučí. To v Rusku lidé nedělají, tam jsou přátelštější," porovnal ruský obr. Otrávit se ale nenechal. "To ne, beru to tak, jak to je," dodal.

Pro vůbec prvního soupeře svého týmu SKA Petrohrad v letním přípravném období měl ale slova chvály. "Byli dobří, rychlí. Trochu nás překvapili, chvílemi nás tlačili. Z naší strany to nebylo úplně ono, ale vyhráli jsme (2:0), takže to bylo v pohodě. Měli jsme navíc za sebou ráno tvrdý trénink a všichni jsou unavení," připustil Arťuchin, že pod českým koučem Milošem Říhou není čtrnáctidenní soustředění v Přerově žádným poznávacím výletem.

Prostředí v Říhově rodném městě se mu zamlouvá. "Je to tam pěkné," prohlásil Arťuchin. "Máme tam dobrý led i posilovnu. Takže všechno je v naprostém pořádku," ocenil Arťuchin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy