Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

Ani na druhého favorita neměli. Mladí Slováci prohráli také s USA

Montreal/Toronto – Ani druhý duel proti favoritovi na mistrovství světa do 20 let hokejistům Slovenska body nepřinesl. Po porážce od Kanady nestačili ani na USA a po prohře 2:5 zůstali v základní skupině B v Torontu společně s Lotyši bez bodu. Ve skupině A v Montrealu přeskočili Švédové v čele tabulky český tým díky výhře 4:2 nad Švýcarskem, které ve svém prvním vystoupení přemohlo svěřence kouče Jakuba Petra.

Radost hokejistů USA do 20 let v utkání proti Slovensku
zdroj: ČTK/AP/ autor: Chris Young

Slováci se sice pod vedením zkušeného trenéra Ernesta Bokroše předvedli v lepším světle než v úvodním duelu s Kanadou (0:5), kdy vyslali mezi tyče pouhých šest střel, ale na body to znovu nestačilo. Na střely prohráli 20:50 a rozhodnuto bylo již po 33 minutách, kdy Američané zvýšili na 5:1.

Švédové, kteří vstoupili do turnaje vysokou výhrou nad Dánskem 6:1, naopak až v závěru zápasu potvrdili roli favoritů proti Švýcarsku, jež porazilo české mladíky v prodloužení. Po svižném úvodu, kdy Švédové vedli v sedmé minutě 2:1, vyrovnal ve druhém dějství Thürkauf a Švýcaři drželi nerozhodný stav až do 55. minuty. Pak se ale trefil podruhé v utkání Eriksson Ek a v 58. minutě potvrdil výhru Seveřanů Carlsson.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě:

Skupina A (Montreal):

Švýcarsko - Švédsko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Siegenthaler (Riat, In Albon), 27. Thürkauf (Hischier, Siegenthaler) - 5. Eriksson Ek (A. Nylander, Bernhardt), 7. Andersson (Grundström), 55. Eriksson Ek (Grundström, A. Nylander), 58. Carlsson (Asplund). Rozhodčí: Šír (ČR), Rohatsch - Kohlmüller (oba Něm.), Palej (Rus.). Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 5630.

Skupina B (Toronto):

Slovensko - USA 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Fehérváry (Sádecký, Pataky), 60. Michal Roman (Andrisík, Sádecký) - 11. Laczynski (Cecconi), 17. White (Keller, Jones), 23. Thompson (Bellows, Roslovic), 29. McAvoy (Cecconi, Roslovic), 33. Terry (Kunin, Fitzgerald). Rozhodčí: Burchell (Kan.), Sidorenko - Goljak (oba Běl.), Suchánek (ČR). Vyloučení: 6:2, navíc Lešťan (SR) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8391.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy