Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME 2021 Itálie

Američané dokonale pomstili Čechy - Finsko rozstříleli 6:1

Vancouver – Hokejisté Finska zažili pořádný šok a sen o olympijském finále se jim rozplynul během třinácti minut, když s americkými hokejisty prohrávali 0:6. Zámořský tým nakonec v pohodovém tempu dokráčel k vítězství 6:1 a bude čekat na finálového soupeře, který vzejde z utkání Kanada – Slovensko, to začíná ve 3:30 SEČ. Dva góly vstřelil útočník Patrick Kane, zápas rozhodoval náš čárový rozhodčí Petr Blümel. Bližší informace najdete na webovém speciálu ČT zoh.cz.

Finové začali náporem, uzamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale do šance se nedostali. Naopak na druhé straně chtěl brankář Kiprusoff rozehrát před forčekujícím Kesselem, jemuž se sice vyhnul, ale kotouč naservíroval přesně Malonemu, jenž na začátku třetí minuty pohodlně otevřel skóre zakončením do prázdné branky. Na konci šesté minuty měli Američané po Niskalově prohřešku proti pravidlům k dispozici první přesilovku a již po 23 vteřinách zvýšil Parise střelou pod horní tyčku na 2:0. Zanedlouho pykal také Lydman, ale ani on svůj trest neabsolvoval na trestné lavici celý; obránce Erik Johnson prostřelil Kiprusoffa potřetí a finská lavička si vyžádala oddechový čas.

Zaskočené Seveřany však neprobudila ani tato taktická varianta. Na začátku 11. minuty vystřelil Kane, ve skrumáži se dostal i k dorážce a bekhendem přidal čtvrtý gól, což už bylo moc na strážce finské klece Kiprusoffa a k nástupu mezi tyče přemluvil náhradníka Bäckströma, jemuž se na led příliš nechtělo. Jako kdyby Bäckström tušil, proč se mu do hry nechce a co bude následovat. Již v polovině 13. minuty pokořil také jeho Kane a na hrozivých 6:0 zvýšil o 15 sekund později Stastny. Američané vyhráli první třetinu na střely 13:4, vstřelili šest branek a již v čase 12:46 bylo o jejich postupu do nedělního finále naprosto jasno.

První šance Finů v utkání přišla až na začátku druhé části, kdy zblízka dorážel při přesilovce Selänne, ale neuspěl. Krátce před polovinou utkání mohl v početní výhodě přidat sedmý hřebíček do finské rakve Kesler, z úhlu však nedokázal zamířit přesně. Tempo zápasu při jednoznačném stavu upadalo, a i proto skončila druhá třetina bez branek.Ve třetím dějství šetřil zámořský tým očividně síly na finále.

Finové se snažili alespoň o čestný úspěch, ale dlouhou dobu marně. Ve 49. minutě se šel do branky Američanů ohřát také náhradník Thomas, jenž vystřídal bezchybně chytajícího Millera. V 54. minutě hráli Finové přesilovku a alespoň dílčího úspěchu se dočkali po tečované ráně Miettinena. Američané i tak zůstali jediným neporaženým týmem turnaje.

Hlavní zprávy