Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR ve všestrannosti Borová

Agenti SIS údajně zabránili teroristickým útokům na MS 2011

Bratislava - Během loňského mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku hrozily teroristické útoky. S takovým zjištěním přišla Slovenská televize (STV). Tamní informační služba, která měla dvěma útokům zabránit, zatím informaci nepotvrdila.

Slovenští fanoušci
zdroj: ČTK/AP

STV o teroristické hrozbě informovala v hlavní zpravodajské relaci Správy STV. Slovenská informační služba (SIS) podle ní přijala v souvislosti s MS 2011 aktivní bezpečnostní opatření. Bezpečnostní expert Milan Žitný si však pokládá otázku, podle jakého paragrafu příslušného zákona vlastně měla SIS postupovat.

Její agenti totiž mohou fyzicky zasáhnout pouze v případě, kdyby policie či další bezpečnostní složky zasáhly pozdě, a hrozily by tak ztráty na životech či majetku. Taková situace však během konání hokejového šampionátu nenastala. Přijímání bezpečnostních opatření ze strany SIS je podle jejího stanoviska standardní úlohou zpravodajské služby.

MS v hokeji 2011 se konalo v Bratislavě a Košicích. Zlatou medaili si tehdy odvezlo Finsko, druzí skončili Švédové a na třetí příčce se umístila Česká republika. Slovensko se pod kanadským koučem Glenem Hanlonem krčilo až na desátém místě. Letos si ale spravilo chuť senzačním stříbrem poté, co mužstvo převzal český trenér Vladimír Vůjtek starší.

Zdroj
ČT sport, Slovenská televize

Hlavní zprávy