Následuje
Buly

Agent Jágra Svoboda: Jarda to má v Devils rád, dopadne to dobře

Newark - Jaromír Jágr bude nejspíš i v příští sezoně NHL oblékat dres New Jersey. Alespoň podle slov jeho agenta Petra Svobody. Ten věří, že s klubovým šéfem Louem Lamoriellem najde společnou řeč. "Zájem je oboustranný. A to, že se dohodneme na nové smlouvě, je hodně reálné," řekl Svoboda pro deník Sport. 

Jaromír Jágr v dresu New Jersey (vpravo Marek Židlický)
zdroj: AP autor: Julio Cortez

Dvaačtyřicetiletý Jágr během sezony několikrát proklamoval svoji velkou spokojenost s angažmá v týmu Ďáblů. Zároveň však v minulých dnech avizoval, že v rozhodování o jeho dalších krocích budou hrát důležitou roli vyhlídky na play-off. Což ale nemusí New Jersey vylučovat ze hry, přestože v této sezoně se Devils ve vyřazovacích bojích dost možná nepředstaví. "Nebudu předbíhat, moje práce je, aby Jarda byl příští rok spokojený. Ale myslím si, že se to může stát," doplnil autor zlatého gólu z olympiády v Naganu.

Sám nyní na pár dnů do New Jersey míří. "Může se to podepsat zítra, pozítří, nic neskrývám. Ale může k tomu dojít i mnohem později," přiblížil Svoboda. Každopádně očekává, že obě strany spolupráci prodlouží. "Myslím si, že to dopadne dobře. Jarda to má v Devils rád, je to vyspělý člověk, který v hokeji už poznal úplně všechno. Sám vycítí, co je pro něj dobré," prohlásil Svoboda.

A dobře se Jágr mezi Ďábly cítí bezpochyby i proto, že dostává na ledě hodně prostoru. "Vytížení je pro Jardu důležité. Ale roli hraje i to, aby byla dobrá parta. A nikdo vám nedá dopředu záruku, že zrovna ten nebo jiný tým může vyhrát Stanley Cup. I když ho někdo bude lákat jinam, přes léto se může všechno změnit, platové stropy s tím zahýbají. A šance klesnou. Jarda dokáže rozpoznat situaci, která má význam. A ví, co může tým v New Jersey dokázat," řekl Svoboda.

Prozradil také, že Jágr si s klubovým prezidentem, který je zároveň generálním manažerem, sedl i po lidské stránce. Oba k sobě navzájem chovají velký respekt a úctu. "Je jasné, že nikde není záruka, že všechno dopadne, jak si člověk namaluje, ale z toho, jak ti dva se k sobě chovají, mám až husí kůži...," podotkl Svoboda.

A možná i proto by Lamoriello mohl porušit zaběhlé tradice, podle nichž jedná o nových smlouvách většinou až během léta. "Nemá to úplně takhle přesně nastavené. Jsou výjimečné situace, takže opravdu se může stát cokoliv. Oba ho s Jardou respektujeme nejen jako generálního manažera, ale i jako člověka. Kdyby podle jeho životních zákonů fungovala celá NHL, nikdy by nebyla výluka," domnívá se Svoboda.

Nejproduktivnější Evropan historie slavné ligy si však úctu vedení Devils nevydobyl pouze oslnivou minulostí. Dokazuje, jak moc dokáže být pro tým i ve svém věku platný. Ze 74 dosud odehraných zápasů si Jágr připsal 60 bodů díky 23 brankám a 37 asistencím, což z něj dělá suverénně nejproduktivnějšího hráče týmu. V tabulce střelců je těsně druhý.

Jaromír Jágr v utkání s Islanders
zdroj: ČTK/AP autor: Kathy Kmonicek

Jasně kraluje i hodnocení účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech s 12 kladnými body. V bodování celé NHL Jágrovi patří 31. příčka. A vysloužil si obdiv také od trenéra Petera DeBoera, který je jen o necelé čtyři roky starší.

"Dá se říct, že pro všechny je to jisté překvapení," řekl Svoboda k Jágrovým statistikám. "Hraje skoro 21 minut, těch bodů, co má... Ale podle toho, jak rozpoznávám lidi, tak musím říct, že jediný, kdo nebyl překvapený, byl právě Lou Lamoriello," připomněl Svoboda.

Roční kontrakt

Jeho klient by prý rád měl opět roční kontrakt. Loni při podpisu smlouvy bylo vedení Devils opatrné - Jágr měl základní plat dva miliony dolarů, na další dva si přišel až díky dostatečnému počtu odehraných zápasů.

"My se o financích nebavíme, že je to priorita. Ale je pravda, že je důležité poznat tu sílu a respekt. Jde to ruku v ruce. A je to významné i pro celou ligu. Mladí dostávají šest milionů na šest sedm let, což je velké riziko. Já jim to přeju, nemám s tím problém. Ale proč by tohle nemohl dostat Jarda na rok?" uzavřel Svoboda.

Zdroj
ČTK, deník Sport

Hlavní zprávy