Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kvalifikace na ME žen 2025

90. ročník Spenglerova poháru patří kanadským hokejistům

Davos (Švýcarsko) - Vítězi 90. ročníku Spenglerova poháru jsou hokejisté výběru Kanady. Ve finále tradičního turnaje porazili hráče Lugana 5:2, když o svém již čtrnáctém triumfu rozhodli trojicí branek ve druhé třetině. 

Kanaďané slaví na Spenglerově poháru
zdroj: ČTK/AP autor: Gian Ehrenzeller

Lugano šlo stejně jako v loňském finále do vedení, když tentokrát udeřilo již po 31 vteřinách hry: Bürgler si počkal na přihrávku na útočné modré čáře a pak se trefil z kruhu pro vhazování nekompromisně pod horní tyčku. Genoway však brzy vyrovnal úspěšnou dorážkou zblízka a položil základní stavební kámen k obratu.

Ten byl dokonán hned zkraje druhé dvacetiminutovky. Micflikier po 59 vteřinách parádní nahrávkou z otočky našel číhajícího Pouliota, který jen nastavil hokejku a poslal Kanadu do vedení. To navíc za dvě minuty zvýraznil gólem v oslabení Emmerton. I díky chybě Lugana při rozehrávce za vlastní brankou zvýšil už na 4:1 Ebbett.

Ve 45. minutě se podruhé v utkání trefil Bürgler, když Lugano už po 23 vteřinách potrestalo Floodův prohřešek. Blíže na dostřel už se však švýcarský celek nedostal. Naopak 17 vteřin před vypršením základní hrací doby inkasoval popáté při power play z hole Spalinga.

Je nám líto, video expirovalo.
Kanaďané slaví 14. triumf na Spenglerově poháru

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu - finále:

Kanada - Lugano 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky: 7. Genoway, 21. Pouliot, 23. Emmerton, 38. Ebbett, 60. Spaling - 1. a 45. Bürgler. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články