Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hodina z Tokia

3 výhry + nula = Pavelec byl vyhlášen hvězdou týdne

New York – Ondřej Pavelec se v NHL rozchytal do výborné formy, za což si ve Winnipegu vysloužil opětovný návrat na pozici jedničky a vedení soutěže ho vyhlásilo první hvězdou minulého týdne. Brankář Jets v něm vychytal výhry nad San Jose, St. Louis a Washingtonem. Kanadský celek díky úspěšné sérii drží poslední postupové místo do play-off v Západní konferenci.

Ondřej Pavelec (uprostřed) slaví výhru se svými spoluhráči z Winnipegu
zdroj: ČTK/AP autor: John Woods

Pavelec zahájil uplynulý týden vítězstvím 5:2 nad San Jose, k němuž přispěl 38 zákroky. V dalším duelu se St. Louis zlikvidoval 32 střel a navíc dva nájezdy v rozstřelu, v němž Winnipeg vyhrál 2:1. Proti Washingtonu uhájil třinácté čisté konto v kariéře a druhé v sezoně, když nepustil ani jeden z 28 pokusů Capitals.

V hodnoceném období měl sedmadvacetiletý český brankář průměr 0,97 inkasovaného gólu na zápas a úspěšnost zásahů 97 procent.

Pavelec je třetím českým hokejistou, který v tomto ročníku získal ocenění první hvězda týdne. Před čtrnácti dny se to povedlo Jiřímu Hudlerovi z Calgary a hned v úvodu soutěže jinému útočníkovi Tomáši Plekancovi z Montrealu.

Za Pavelcem skončili v anketě ottawský centr Kyle Turris, jenž byl se čtyřmi góly v minulém týdnu nejlepším střelcem v lize, a další brankář Ben Bishop z Tampy Bay.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy