Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Zadlužený Chomutov čeká střemhlavý pád – přihlásil se do krajského přeboru

Hodně hluboko se propadnou hokejisté Chomutova. Zadlužený tým, který se mimo jiné stále dohaduje s hráči o tom, jak jim splatí dlužné částky, hrál po sestupu z extraligy první ligu, ale ani tam nezůstane. Vedení klubu se rozhodlo přihlásit jen do krajského přeboru. Pirátům se nepodařilo dohodnout se všemi hráči, aby se vzdali 70 procent pohledávek vůči klubu.

Zklamaní hokejisté Chomutova
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Snížení velké části dluhu byla podmínka skupiny investorů v čele s bývalým brankářem Martinem Altrichterem, kteří chtěli s Chomutovem spolupracovat.

"Šéf hráčské asociace Libor Zbořil i samotní hráči se snažili najít shodu s menšinou kolem agenta Tomáše Krejčího, která s návrhem nesouhlasila, ovšem to se nepodařilo, takže seniorský hokej bude v Chomutově na krajské úrovni," uvedl předseda výkonného výboru zapsaného spolku Daniel Badinka.

Hráčský agent Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management již dopředu avizoval, že s chomutovským návrhem jeho klienti nesouhlasí. "Pan Badinka si asi ještě nenalil sklenici čistého vína, aby pohlédl pravdě do očí. V pátek večer mi napsal, že se mnou přestává komunikovat a že máme čas do pondělního poledne, zdali jdeme do akce 30 procent, či nikoli. Pokud ne, zveřejní, kdo to blokuje. Odepsal jsem mu, že nemusí čekat do pondělí, že stanovisko hráčů je neměnné a ať to zveřejní hned," uvedl Krejčí pro iSport.cz.

Podle zástupců Chomutova souhlasila s odpuštěním dluhu většina hráčů, z 60 bylo proti jen sedm, které zastupuje Krejčí. Jedná se například o Bretta Flemminga, Juraje Valacha nebo Justina Peterse.

"Snažili se nás jen dostat pod tlak, že jiné agentury na rozdíl od nás vše pochopily. Ale to nás moc nezajímá. Když chce klub hráče se zkušenostmi z NHL, musí počítat, že on i my budeme vyžadovat profesionalismus, na který jsou dotyční zvyklí z profesionálních klubů a lig. Bude očekávat a vyžadovat stoprocentní dodržení toho, co se podepíše," podotkl Krejčí a zároveň zpochybnil informaci, že proti možné dohodě jsou jen hráči, které zastupuje.

Severočeský klub má ekonomické problémy již několik let, akciová společnost, která jej v minulosti řídila, je v úpadku a její dluhy se odhadují na 37 milionů korun. Insolvenci již řeší soud. Seniorský tým nyní řídí loni založený spolek Piráti Chomutov, za nímž stojí místní patrioti. Ani jim se však nepodařilo klub finančně stabilizovat.

Pokud se skutečně Chomutov do první ligy nepřihlásí, bude ji v příští sezoně hrát 18 celků. Licence účastníkům by měl Český svaz ledního hokeje potvrzovat příští týden, do konce července musí kluby prokázat stoprocentní bezdlužnost.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy