Následuje
SP Bulharsko

Z první ligy se nově nebude sestupovat, soutěž se naopak rozšíří

Praha - Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje oznámil změnu herního systému první hokejové ligy, podle které se od nového soutěžního ročníku nebude sestupovat. Naopak v příštích třech letech vždy přibude nejlepší tým z druhé ligy a počet účastníků první ligy se tím postupně rozroste ze současných 14 mužstev až na 17 účastníků v roce 2020.

Utkání České Budějovice - Jihlava
zdroj: hcmotor.cz autor: Pavel Kacerovský

"Úprava vytváří prostor pro širší zapojení juniorů ve druhé nejvyšší soutěži a zjednodušení jejich přechodu do dospělého hokeje. Současně klubům umožní, aby zařazením mladých hráčů šetřily náklady," uvedl prezident hokejového svazu Tomáš Král.

První ligu hraje nyní 14 týmů. V roce 2020, když bude mít 17 účastníků, bude změna vyhodnocena a vedení svazu rozhodne o dalším postupu.

Členové výkonného výboru schválili také úpravu herního systému juniorské extraligy. I nadále ji bude hrát 18 týmů, soutěž ale zahájí dvoukolová základní část. Dvanáct nejlepších mužstev se následně utká ve dvou šestičlenných skupinách, šest zbývajících ve skupině o umístění. Do play-off postoupí osm nejlepších účastníků z osmifinálových skupin.

V příští sezoně budou moci v každém mužstvu nastoupit rovněž tři hokejisté ročníku 1997 s podmínkou, že půjde o hráče, kteří mají v příslušném klubu profesionální smlouvu.

V nadcházejícím ročníku extraligy staršího dorostu se nově představí i rakouský tým EC Red Bull Salcburk.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy