Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Náš fotbal

Výhružné choreo zlínských fanoušků vyšetřuje policie, klubu hrozí vysoká pokuta i uzavření stadionu

Přísný trest hrozí hokejovému klubu ze Zlína za výtržnosti části fanoušků. Ti o víkendu během prvoligového zápasu se Vsetínem umístili do hlediště šibenici s figurínou člověka. Kdo přesně to udělal, zjišťují policisté.

Je nám líto, video expirovalo.
Události: Zlín může být za choreo svých fanoušků tvrdě potrestán

Zatímco za první choreo fanouškům tleskal celý stadion, za to další si vysloužili opovržení. Plachta s výhrůžkami vznikla bez vědomí zlínského klubu, který takové prezentace obvykle kontroluje.

Strůjci výtržností navíc pronesli plachtu i maketu dřevěné šibenice přes několikeré kontroly až do hlediště. Chuligáni ostudu završili na konci zápasu, když figurínu na šibenici zapálili. I když v bezprostřední blízkosti byly tisíce lidí.

"Vždycky když se stane taková věc, je to řetězec nějakých chyb. Myslím každého z nás – vedení při povolování věcí i bezpečnostní služby," uvedl jednatel klubu Tomáš Valášek.

"Otevřený oheň a vše kolem toho byla blbost a zbytečnost, kterou jsme neuhlídali a už nemohli ovlivnit. Pokud si ale někdo myslí, že ručíme za dva a půl tisíce lidí na stání, tak je na omylu," uvedl spolek Žlutomodří ve vyjádření na Facebooku.

Hokejový svaz už zahájil disciplinární řízení, klubu ze Zlína hrozí vysoká finanční pokuta a v krajním případě i uzavření stadionu.

"Disciplinární komise vyzvala zlínský klub, aby doložil kamerové záběry z místa, kde byla maketa šibenice ve vsetínském dresu," přiblížil mluvčí Českého svazu ledního hokeje Miroslav Augustin.

Už v průběhu zápasu policisté zajistili kvůli potyčkám osm fanoušků, teď se snaží identifikovat i autory prezentací.

"Policisté nyní vyhodnocují kamerové záznamy a zjišťují, zda nedošlo k dalšímu porušení zákona," řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Už ve středu hrají zlínští hokejisti další domácí hokejový zápas. Část fandů dala na sociálních sítích najevo, že zápas bude po předchozích událostech bojkotovat. Ostatně klub až do odvolání zakázal velkoplošná fanouškovská chorea.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články