Golfista roku

Vsetínští deklasovali Prostějov a finále mají na dosah, Sokolov vrátil sérii do Jihlavy

Vsetín vyhrál čtvrté semifinále play-off první ligy v Prostějově 8:3, sérii vede 3:1 a jediné vítězství ho dělí od postupu do finále. Vyřazení naopak odvrátil Sokolov, který zdolal doma Jihlavu 4:2 a snížil sérii na 1:3. Páté zápasy se hrají ve Vsetíně a Jihlavě v neděli.

Šimon Jenáček ze Vsetína
zdroj: ČTK autor: Pavel Lebeda

Vsetín odpověděl na čtvrteční porážku 1:2 v prodloužení a rozhodl už v první třetině, kterou vyhrál 4:1. Skóre otevřel v čase 3:20 David Vítek: tečoval před Ondřejem Bláhou střelu Davida Březiny zpoza levého kruhu. Přesně za tři minuty zvýšil Michal Gago a v brance domácích nahradil Bláhu Martin Altrichter.

V 9. minutě v přesilové hře při vyloučení Ondřeje Smetany sice vyrovnal Marek Švec, ale v čase 12:06 vrátil Valachům dvoubrankový náskok ze skrumáže před brankovištěm Jestřábů Roman Půček a v 16. minutě ve vlastním oslabení zvýšil z úniku Jan Berger na 4:1.

Za Prostějov ve druhé třetině sice nejdříve při Vítkově trestu snížil po přihrávce Tomáše Jáchyma střelou z pozice mezi kruhy Petr Beránek, ale ve 27. minutě při pobytu Adama Havlíka na trestné lavici skóroval podruhé Půček. Ve 37. minutě upravil už na 6:2 Šimon Jenáček. Po 23 sekundách závěrečné části se Valaši radovali znovu po brance Víta Jonáka. Ve 48. minutě zkorigoval stav Jan Štefka, ale poslední slovo měl čtyři minuty před koncem v početní výhodě Matouš Venkrbec.

Sokolov po čtvrtečním debaklu 0:6 šel v čase 5:05 do vedení, neboť využil přesilovou hru při vyloučení Lukáš Mareš trefou z pravého kruhu Jaromír Kverka. Hned za 88 sekund ale vyrovnal Filip Helt. Ve 24. minutě vrátil Baníku náskok z dorážky Jakub Konečný a v čase 36:17 v přečíslení tří na jednoho zvýšil Radek Prošek. V 52. minutě sice dostal Duklu na kontakt Tomáš Čachotský, ale 59 sekund před koncem při power-play do prázdné branky pečetil výhru Marek Sloboda.

Semifinále play-off první hokejové Chance ligy - 4. zápasy:

Sokolov - Jihlava 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 6. Kverka, 24. Konečný, 37. Prošek, 60. M. Sloboda - 7. Helt, 52. Čachotský. Rozhodčí: Wagner, Jaroš - Štofa, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1092. Stav série: 1:3.

Prostějov - Vsetín 3:8 (1:4, 1:2, 1:2)

Branky: 9. M. Švec, 24. P. Beránek, 48. Štefka - 13. a 27. R. Půček, 4. Vítek, 7. Gago, 16. Berger, 37. Š. Jenáček, 41. Jonák, 56. Venkrbec. Rozhodčí: Cabák, Pilný - Hanzlík, Bohuněk. Vyloučení: 8:6, navíc Husák - Berger oba 5 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2998. Stav série: 1:3.