Ostrava - Jihlava

Vsetín a Prostějov mají ve čtvrtfinále první ligy mečbol, Zlín veze výhru z Poruby

Vsetín a Prostějov dělí jediná výhra od postupu do semifinále první ligy. Vsetín ve druhém čtvrtfinálovém duelu zdolal doma Jihlavu 2:1 a Prostějov zvítězil také na vlastním ledě nad Litoměřicemi 5:2. Série na tři vítězné duely naopak vyrovnaly vítěz základní části Třebíč a Zlín, který loni po 42 letech sestoupil z extraligy. Třebíč doma vyhrála nad Přerovem 3:1 a Zlín zvítězil v Ostravě nad Porubou 5:2.

Vsetín navázal na středeční vítězství 4:3 v prodloužení. Za druhým úspěchem vykročil v 11. minutě, kdy se po střele Pavla Klhůfka prosadil z dorážky Miroslav Holec.

V čase 28:44 sice odpověděl v přesilovce pěti proti třem Tomáš Harkabus, ale za 96 sekund vrátil Valachům náskok Vít Jonák. Vítěz minulého ročníku první ligy už nedokázal odpovědět.

V Prostějově se ve středu diváci dočkali branky až v 69. minutě, kdy útočník Jan Veselý rozhodl o výhře domácích 1:0 v prodloužení.

Tentokrát se v čase 9:36 trefil za hosty po přihrávce Ondřeje Procházky Tomáš Guman. Jestřábi ale mezi 30. a 37. minutou otočili stav na 3:1.

Jako první se prosadil ve vlastním oslabení trefou z pravého kruhu Tomáš Jandus, stav otočil David Ostřížek a při Gumanově trestu zakončil kombinaci Jakub Illéš.

Ve třetí třetině zvýšili náskok domácích Jan Slanina a Jan Bartko, který využil přesilovku. Porážku Stadionu ještě zmírnil Josef Koláček.

Třebíč odpověděla na středeční porážku 1:2 v prodloužení a postaral se o to nejproduktivnější hráč a druhý nejlepší střelec základní části Martin Dočekal.

Nejdříve v čase 11:10 při hře čtyř proti čtyřem po přihrávce kapitána Ladislava Bittnera otevřel skóre a za 164 sekund při vyloučení Matouše Kratochvila v přesilové hře zvýšil na 2:0.

V 31. minutě pojistil náskok v další početní výhodě Jakub Malý a za hosty necelých šest minut před koncem zkorigoval výsledek Tomáš Doležal.

Zlín zareagoval na úvodní porážku v Ostravě 0:3. V polovině úvodní části dostal Berany do vedení obránce Vojtěch Riedl a v 18. minutě při vyloučení Adama Sedláka využil přesilovku po přihrávce Bedřicha Köhlera zpoza branky neobsazený Darek Hejcman.

Poruba v druhé části v početních výhodách srovnala stav. V 25. minutě se při Riedlově trestu trefil z pravého kruhu Dominik Hrníčko a v čase 27:53 při pobytu Petra Mrázka na trestné lavici se trefil z levé strany zlínský odchovanec Jakub Šlahař.

Zlínu vrátil vedení v 47. minutě v přesilovce čtyř proti třem Petr Kratochvíl, který se před brankovištěm prosadil po přihrávce Denise Kindla.

Za 33 sekund se v další výhodě čtyř proti třem spolupráci zopakovali a Kratochvíl zasunul puk bekhendem za Daniel Dolejše. Výsledek ještě pečetil 86 sekund před koncem při power-play do prázdné branky Tomáš Pospíšil.

Čtvrtfinále play-off první hokejové ligy – 2. zápasy:

Třebíč – Přerov 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 12. a 14. Dočekal, 31. Malý – 55. T. Doležal. Rozhodčí: Bejček, Cabák – Hanzlík, Bohuněk. Vyloučení: 4:8, navíc Ferda – Kudělka oba 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 2204. Stav série: 1:1.

Vsetín – Jihlava 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 11. Holec, 31. Jonák – 29. Harkabus. Rozhodčí: Hucl, Jaroš – Štofa, Pěkný. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 3087. Stav série: 2:0.

Poruba – Zlín 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)
Branky: 25. Hrníčko, 28. Šlahař – 47. a 48. Kratochvíl, 11. Riedl, 18. Hejcman, 59. T. Pospíšil. Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Zidek, Kráľ. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:3. Diváci: 2745. Stav série: 1:1.

Prostějov – Litoměřice 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky: 30. T. Jandus, 35. Ostřížek, 37. Illéš, 45. J. Slanina, 50. Bartko – 10. Guman, 51. J. Koláček. Rozhodčí: Zavřel, Kubičík – J. Dědek, Blažek. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2100. Stav série: 2:0.