Vedoucí Poruba i druhá Třebíč narazily, Zlín prohrál s posledními Pardubicemi

Největším favoritům se ve 24. kole první hokejové ligy nedařilo. Poruba doma s Frýdkem-Místkem prohrála 3:4 v prodloužení, přesto zvýšila náskok před druhou Třebíčí na dva body. Horácká Slavia totiž podlehla Vsetínu 1:2. Na třetí místo se posunul Přerov, který vyhrál v Pelhřimově nad trápící se Jihlavou 2:1. Zlín padl doma s posledními Pardubicemi B 2:3 po samostatných nájezdech.

Valentin Claireaux ze Zlína u puku v utkání proti Kolínu
zdroj: beranizlin.cz autor: David Peška

Poruba doma po osmi výhrách v řadě neuspěla teprve podruhé v sezoně. Do utkání vkročila dobře a na přelomu 7. a 8. minuty během 37 sekund získala dvoubrankový náskok. Skóre otevřel desátou trefou v sezoně Kanaďan Aaron Berisha a vzápětí zvýšil Vojtěch Střondala.

Frýdek-Místek ve 25. minutě během 39 vteřin vyrovnal díky brankám Adama Zemana a Michala Hoťka. Ostravanům vrátil vedení 91 sekund před koncem druhé třetiny v přesilové hře Jakub Šlahař. V 54. minutě v početní výhodě vynutil nastavení Alan Lyszczarczyk a po 17 sekundách nastavení se postaral o pátou výhru Frýdku-Místku venku za sebou Vlastimil Dostálek.

Třebíč nenavázala na šňůru tří vítězství a prohrála teprve druhé z uplynulých osmi utkání. Na ledě Vsetína měla už v 5. minutě dvoubrankové manko po gólech Adama Hořanského a Jana Štefky. V čase 48:21 dal hostům naději Martin Dočekal, ale Valaši po dvou domácích duelech bez bodu za sebou už další ztrátu nedopustili.

Jihlava je v krizi

Vítězná Jihlava z minulého ročníku první ligy potvrdila, že se jí v azylu v Pelhřimově nedaří. Prohrála tam už posedmé v řadě. Celkově tam uspěla z devíti utkání jen jednou. Lepší bilanci má v Jindřichově Hradci, kde sehrála čtyři zápasy a tři vyhrála. Pro Duklu to byla třetí prohra bez bodového zisku za sebou a klesla na 9. místo.

Přerov si připsal třetí vítězství z posledních čtyř zápasů. V čase 4:44 se dostal do vedení díky Filipu Dvořákovi. Ve 28. minutě sice vyrovnal Otakar Šik, ale po 23 sekundách třetí třetiny rozhodl v přesilové hře Jan Svoboda. Zubři předstihli Litoměřice, které měly duel v Sokolově odložený kvůli velké nemocnosti v týmu domácího Baníku.

Zlín si po sestupu z extraligy připsal ve 12. domácím utkání v prvoligové sezoně šestou porážku. Berani po 110 sekundách prohrávali po přesilovkové trefě Michala Pochobradského, ale v 15. minutě smazal ztrátu Dominik Luža a 17 sekund před koncem druhé třetiny využil početní výhodu Jan Bartko. V čase 57:38 v přesilovce vyrovnal Tomáš Kaut a první úspěch po pěti nezdarech v řadě zajistil pro záložní tým Dynama v nájezdech Martin Belluš.

Třetí výhru za sebou oslavil Šumperk, který doma zdolal Kolín 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodl o tom v osmé sérii Petr Kadeřávek. Za hostující Kozly dvakrát skóroval v přesilovkách Kryštof Ouřada, který vynutil prodloužení šest sekund před koncem.

Předposlední pražská Slavia posílená o lotyšského útočníka Edgarse Kuldu z dánského Esbjergu vyhrála v Prostějově 4:3 po nájezdech a zabrala po čtyřech prohrách za sebou. Pražané ve druhé třetině otočili stav na 3:1, ale pak dvakrát inkasovali v oslabení tří proti pěti. V rozstřelu se prosadili jen hostující Lukáš Žejdl a Vladimír Růžička.

24. kolo první hokejové Chance ligy:

Poruba – Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1  0:1)
Branky: 7. Berisha, 8. Střondala, 39. Šlahař – 25. A. Zeman, 25. Hotěk, 54. Lyszczarczyk, 61. Dostálek. Rozhodčí: Wagner, Rapák – Kleprlík, Juránek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1 684.

Jihlava  Přerov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 28. Šik – 5. F. Dvořák, 41. Jan Svoboda. Rozhodčí: Koziol, Grygera – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 2:2, navíc M. Novotný (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 452.

Vsetín  Třebíč 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Hořanský, 5. Štefka – 49. Dočekal. Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 2 090.

Prostějov  Slavia Praha 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 0:0  0:0)
Branky: 7. Martin Novák, 33. T. Jáchym, 40. Kubeš – 22. Mrňa, 24. J. Brož, 32. M. Simon, rozhodující sam. nájezd Žejdl. Rozhodčí: Šudoma, Jechoutek – Bezděk, Zídek. Vyloučení: 2:6, navíc Malák (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 1 122.

Šumperk  Kolín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1  0:0)
Branky: 53. Žálčík, 57. Průžek, rozhodující sam. nájezd Kadeřávek – 34. a 60. Ouřada. Rozhodčí: Zavřel, R. Svoboda – Kotlík, Horažďovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 980.

Zlín  Pardubice B 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1  0:0)
Branky: 15. Luža, 40. Bartko – 3. Pochobradský, 58. T. Kaut, rozhodující sam. nájezd Belluš. Rozhodčí: Skopal, Micka – Polák, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 1 942.