Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v akrobatickém lyžování Finsko (skoky)

Tři hokejisté Hradce Králové museli do karantény. Další pozitivní test hlásí Kladno, Motor přerušil přípravu

Tři hráči Hradce Králové museli po testech na koronavirus do karantény. Extraligový tým by měl přesto v pondělí zahájit společnou přípravu na ledě, se kterou měl původně začít již ve čtvrtek, ale odložil ji. Přípravu na novou sezonu přerušil nováček extraligy Motor České Budějovice. Jeden z členů mužstva měl pozitivní test na nemoc covid-19.

Hokejisté Kladna
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Na základě rozhodnutí ředitele Krajské hygienické stanice a epidemiologů byli tři hráči umístěni do karantény. Případné další kroky bude vedení klubu i nadále konzultovat s příslušnými orgány," uvedl královéhradecký klub.

Tréninky zastavily České Budějovice, které si po sedmi letech vybojovaly návrat mezi elitu. Všichni, kdo přišli do kontaktu s pozitivně testovanou osobou, musí do 6. srpna preventivně do karantény a budou pro ně zajištěny testovací odběry. Jihočeši začali přípravu na ledě v pondělí pod dohledem trenéra Václava Prospala se čtyřicítkou hráčů.

Přípravný duel Kladna proti Ústí nad Labem byl zrušen. "Jeden z členů kladenského mužstva byl pozitivně testován na koronavirus, další členy klubu testování čeká. Rytíři jsou v kontaktu s hygienou, o podrobnostech budeme informovat," napsal klub v tiskové zprávě.

Je nám líto, video expirovalo.
Hokejovým klubům se komplikuje letní příprava

Součástí úvodního přípravného duelu mělo být v první přestávce i představení nových dresů Rytířů. Další zápas měli podle původního plánu sehrát kladenští hokejisté ve čtvrtek na ledě Ústí nad Labem a v úterý 4. srpna měli v Plzni vstoupit do pohárové soutěže Generali Česká Cup, kde je ve skupině A čekají i souboje se Spartou a Motorem České Budějovice.

Vítkovice preventivně odsunuly start přípravy na ledě

Hokejisté extraligových Vítkovic v reakci na nepříznivý vývoj epidemiologické situace odložili preventivně start přípravy na ledě, který měli naplánovaný na pondělí. Předběžně ho posunuli na pátek 31. července. Odklad se týká i ostatních týmů ostravského klubu. Nikoho s pozitivním testem na koronavirus ve Vítkovicích podle klubového webu nemají.

"Vzhledem k tomu, jak se v těchto dnech opět rychle mění situace a některá opatření začínají být zpřísňována, rozhodli jsme se pro tento předběžný krok. Po konzultaci se sportovním úsekem a všemi trenéry jsme přistoupili k posunutí začátků přípravy na ledě," uvedl člen klubového představenstva Petr Handl.

Vítkovičtí chtěli získat čas na efektivnější reakce pro případ zpřísnění opatření proti šíření nemoci covid-19. "S ohledem na skutečnost, že náš klub v současné době tvoří napříč jednotlivými kategoriemi několik set hráčů, chceme preventivně minimalizovat jejich kontakt v uzavřených prostorách haly. Například týmy akademie se sejdou k tréninkům dle původního stanoveného plánu, ale budou pokračovat v přípravě na suchu ve venkovních prostorách mimo areál Ostravar Arény," řekl Handl.

Ve čtvrtek přerušili kvůli nákaze v týmu přípravu na sezonu hokejisté extraligového Litvínova. Na covid-19 byl pozitivně testován hráč A-mužstva, které muselo z nařízení krajské hygienické stanice celé do karantény. Pozitivní testy ohlásila ve stejný den i prvoligová Slavia Praha.

Ve Zlíně je po pozitivním testu hráče na covid-19 od čtvrtka ve dvoutýdenní karanténě dorostenecký tým a do pátku byl uzavřený zimní stadion kvůli dezinfekci. Platí také povinnost nosit ochrannou roušku a na tréninky i zápasy žákovských i mládežnických kategorií není povolen přístup rodičů ani dalších osob.

Plzeň od pátku také preventivně uzavřela zimní stadion pro veřejnost, novináře, fanoušky či rodiče hráčů. V prvoligových Litoměřicích je kvůli jednomu pozitivnímu případu uzavřen stadion od středy do neděle.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy