Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Třebíči to šlape, naplno bodovala i potřetí stejně jako posílený tým Slavie

V čele první ligy se možná čekaly jiné týmy, každopádně hokejisté pražské Slavie a Třebíče zažívají skvělý start. Také ve 3. kole první ligy naplno bodovali. Vedoucí Slavia doma porazila Benátky nad Jizerou 4:2 a Třebíč stejným výsledkem zdolala také před vlastním publikem Frýdek-Místek. Neporazitelnost udržely rovněž Litoměřice a Vrchlabí.

V Edenu dostal domácí Slavii do vedení 16 sekund před koncem první třetiny ve vlastním oslabení Lukáš Žejdl. Ve 32. minutě vyrovnal v přesilové hře Antonín Dušek, ale v čase 38:22 vrátil Pražanům náskok Albert Michnáč.

Po 11 vteřinách závěrečné části zvýšil Tomáš Knotek, v 51. minutě sice dostal Středočechy na kontakt Daniel Bukač, avšak 153 sekund před koncem zpečetil výhru při power-play hostů do prázdné branky Petr Kafka. Asistoval mu Knotek, který už stihl za tři zápasy 11 bodů za čtyři trefy a sedm přihrávek. Benátky nad Jizerou ani na potřetí na bodový zisk nedosáhly.

Třebíč získala poprvé náskok v 8. minutě díky brance Ladislava Bittnera. Na začátku druhé třetiny odpověděl v početní výhodě Vít Christov, ale v čase 36:38 se radovala opět domácí Horácká Slavie díky Davidu Michálkovi. Po 106 vteřinách závěrečného dějství upravil Václav Krliš na 3:1. Za 55 sekund sice snížil Roman Szturc, ale v 54. minutě dovršil skóre opět Krliš. Frýdek-Místek zatím ze tří utkání získal jen bod.

Vrchlabí podruhé za sebou uspělo po samostatných nájezdech a stejně jako ve středu v Kolíně v nich proti Šumperku rozhodl Tomáš Zeman. Domácí v utkání dvakrát dotáhli ztrátu. Už po 54 sekundách prohrávali po gólu Vojtěcha Šilhavého, ve druhé třetině na vyrovnání Tomáše Jelínka odpověděl Tomáš Vildumetz a v 48. minutě vynutil prodloužení Ondřej Matýs.

Litoměřice proti Kolínu ztratily vedení 2:0 i 3:2, ale v čase 53:57 rozhodl Josef Koláček, který se postaral o třetí využitou přesilovku Stadionu v zápase. Stejně jako Lukáš Válek měl střelec vítězné branky v utkání bilanci 1+1. Výsledek ještě pojistil do prázdné branky 41 vteřin před koncem Fin Riku Sihvonen. Kolín má stále na kontě jen bod.

Stejně jako Vrchlabí má sedm bodů i pátá Poruba, která doma vyhrála nad Jihlavou 4:2. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se podílel na druhém vítězství za sebou útočník Radim Toman.

Z prvního zisku v ročníku se radovaly Ústí nad Labem a Havířov. Ústecký Slovan vyhrál v Prostějově díky gólu Davida Tůmy, brankám Vítězslava Bílka a Michala Trávníčka v přesilovkách i čistému kontu Petra Hamalčíka. Havířov zvítězil v Sokolově 3:2 v prodloužení. Prohrával sice už v 9. minutě 0:2, ale obrat dovršil v čase 64:22 Vlastimil Dostálek.

Ani ve druhém duelu v sezoně nebodovala Kadaň, která prohrála v Přerově 2:5. Po gólu a asistenci si za vítěze připsali obránce František Hrdinka a útočník Tomáš Šoustal.

Vsetín oslavil první výhru

Hokejisté Vsetína porazili v dohrávce 1. kola první ligy Kadaň 7:3 a ve svém druhém utkání v sezoně se dočkali prvních bodů. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se na tom podílel obránce Lubomír Štach. Trhači i ve třetím duelu vyšli naprázdno.

3. kolo první hokejové ligy:

Přerov – Kadaň 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Branky: 33. D. Indrák, 40. R. Černý, 46. M. Kratochvil, 57. T. Šoustal, 59. Hrdinka – 20. Bernat, 38. K. Heffernan. Rozhodčí: M. Dědek, Fiala - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 609.

Poruba - Jihlava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 9. a 60. R. Toman, 37. Stloukal, 54. Jenyš - 29. T. Havránek, 55. Čachotský. Rozhodčí: Cabák, Micka - J. Dědek, Kučera. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 650.

Litoměřice – Kolín 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky: 17. Kracík, 19. Pajer, 30. Válek, 54. Koláček, 60. Sihvonen - 19. Morong, 24. Šafránek, 35. Z. Král. Rozhodčí: Petružálek, Jaroš - Maštalíř, Coubal. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. Diváci: 770.

Slavia Praha – Benátky nad Jizerou 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 20. Žejdl, 39. Michnáč, 41. T. Knotek, 58. P. Kafka – 32. Dušek, 51. Bukač. Rozhodčí: Bejček, Hucl - Hnát, Kotlík. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 685.

Sokolov – Havířov 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Tomi, 9. Jiskra – 13. J. Doktor, 46. Hudeček, 65. Dostálek. Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Kokrment, Juránek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 348.

Vrchlabí – Šumperk 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. T. Jelínek, 48. Matýs, rozhodující sam. nájezd T. Zeman - 1. Šilhavý, 34. Vildumetz. Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda - Polák, Sedláček. Vyloučení: 4:4, navíc Matýs (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 503.

Třebíč – Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 42. a 54. Krliš, 8. Bittner, 37. D. Michálek – 23. Christov, 43. R. Szturc. Rozhodčí: Skopal, Pilný - Jindra, Roischel. Vyloučení: 5:7, navíc Střondala (Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 647.

Prostějov – Ústí nad Labem 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 1. D. Tůma, 13. V. Bílek, 57. Trávníček. Rozhodčí: Vrba, Šudoma - Hranoš, Blažek. Vyloučení: 7:1. Využití: 0:2. Diváci: 1250.