Cyklotoulky

Třebíč zvýšila náskok, Slavia prohrála už popáté v řadě

To je jízda. Hokejisté Třebíče porazili v 11. kole první ligy doma Přerov 3:0, stále zůstávají neporažení a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na čtyři body. Druhé Litoměřice měly volný los a třetí Prostějov, který podlehl na vlastním ledě čtvrtému Vsetínu 1:3, už ztrácí na lídra 11 bodů. Pátou prohru v řadě si připsala pražské Slavia, která v Edenu podlehla Vrchlabí 2:3.

zdroj: Twitter HC Slavia Praha

Třebíčská Horácká Slavia, která dosud ztratila jen dva body, vedla v 17. minutě už 2:0 díky dvěma gólům Ladislava Bittnera. V čase 6:41 otevřel skóre v přesilové hře a potom se podruhé prosadil z dorážky po střele Jakuba Stehlíka. V polovině utkání v další početní výhodě dovršil výsledek Václav Krliš. Brankář Pavel Jekel udržel díky 32 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto. Zubři venku prohráli i popáté v ročníku.

Vsetín dokázal ukončit vítěznou sérii Prostějova, který vyhrál minulých pět utkání. Valaši na pátý pokus poprvé zvítězili mimo svůj led. V 18. minutě dostal Vsetín do vedení Tomáš Ondračka a ve druhé třetině zvýšil David Březina. Po 144 sekundách závěrečného dějství dostal Jestřáby na kontakt v početní výhodě Petr Mrázek, ale v 58. minutě pojistil výhru Luboš Rob.

Slavia, která před startem neúspěšné série vedla první ligu, popáté za sebou nebodovala. Vrchlabí naopak po dvou prohrách zabralo. V Edenu se dostalo do vedení ve 3. minutě díky Marku Voženílkovi. V čase 12:34 sice vyrovnal Tomáš Pšenička, ale krátce před polovinou utkání vrátil hostům náskok Patrik Urban a ve 44. minutě zvýšil Jakub Kynčl.

Domácím ještě vykřesal naději 143 sekund před koncem Daniel Krejčí, ale hosté těsný náskok uhájili. Slavii nepomohl k bodům ani gólman Dominik Pavlát, který poprvé nastoupil na střídavý start z Plzně. Obránce David Štich, který bude Pražanům vypomáhat z Motoru České Budějovice, ještě nehrál.

Jihlava zvítězila v Ústí nad Labem 4:0 a venku slavila počtvrté za sebou. Bylo to i díky dvěma gólům Jakuba Illéše a 20 úspěšným zákrokům Adama Wolfa, který oslavil premiérovou nulu v první lize.

Sokolov se radoval po dvou porážkách, když vyhrál doma nad Porubou 4:0. Dvakrát skóroval Tomáš Šmerha a díky 35 zákrokům si připsal první čisté konto v sezoně gólman Vladislav Habal. Ostravané prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Benátky nad Jizerou po úvodních šesti kolech bez bodů vyhrály už třetí z uplynulých čtyř duelů. Doma vyhrály nad Kolínem 3:0 a dvěma trefami k tomu pomohl Adam Klapka. První nulu v prvoligové sezoně si připsal díky 18 zákrokům brankář Jaroslav Pavelka. Kozlové neuspěli poprvé po třech vítězstvích v řadě.

Až na pátý pokus doma uspěl Havířov, který porazil poslední Kadaň 4:0. Dočkal se tak celkově třetí výhry v sezoně. Trhači nebodovali ani v 11. duelu v ročníku. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Jan Hudeček a gólmanovi Marku Štipčákovi stačilo k premiérové nule v druhé nejvyšší soutěži v kariéře 13 zásahů.

Výsledky:

Benátky nad Jizerou - Kolín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 30. a 57. Klapka, 15. Jiruš. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Hnát, Horažďovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 240.

Havířov – Kadaň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 2. a 4. Hudeček, 36. L. Bednář, 41. Pechanec. Rozhodčí: Koziol, Vrba – Konvička, Kráľ. Vyloučení: 6:10, navíc Kuboš (Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 588.

Třebíč - Přerov 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 7. a 17. L. Bittner, 30. Krliš. Rozhodčí: Ondráček, Micka - Zídek, Vašíček. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 937.

Ústí nad Labem - Jihlava 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Branky: 5. a 12. Illéš, 1. T. Havránek, 42. Eliáš. Rozhodčí: Jechoutek, Čáp - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 854.

Prostějov – Vsetín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 43. P. Mrázek - 18. Ondračka, 36. D. Březina, 58. Rob. Rozhodčí: Kubičík, Cabák - Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1359.

Slavia Praha - Vrchlabí 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 13. T. Pšenička, 58. Daniel Krejčí - 3. M. Voženílek, 29. P. Urban, 44. J. Kynčl. Rozhodčí: Bejček, Pilný - Maštalíř, Štofa. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 706.

Sokolov - Poruba 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Branky: 6. a 29. Šmerha, 21. Jurčík, 31. T. Jandus. Rozhodčí: R. Svoboda, Zubzanda - Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 758.