Buly - debata expertů

Třebíč porazila ve šlágru první ligy Vsetín, Poruba nestačila na Frýdek-Místek

Vsetín nezvládl duel 37. kola první ligy na ledě Třebíče 1:2 a dovolil soupeři osamostatnit se na čele tabulky. Valaši vedou pořadí o dva body před Porubou, která padla ve Frýdku-Místku 0:4. Skvělou formu potvrdili hráči Kolína a Slavie – Kolín uspěl proti Šumperku popáté v řadě, Pražané proti Prostějovu počtvrté.

Pavel Jekel z Třebíče
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Třebíč vyhrála devátý z posledních jedenácti zápasů a spravila si chuť po pondělní prohře v Sokolově 2:3. Vedení se ujala před polovinou první třetiny díky brance Ladislava Bittnera. V 25. minutě v oslabení sice vyrovnal Šimon Jenáček, ale v čase 56:42 rozhodl Martin Dočekal. Vsetín potřetí za sebou nebodoval a prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Poruba, která má ještě jeden zápas k dobru, si připsala třetí porážku z uplynulých čtyř utkání. Frýdek-Místek otevřel skóre v 5. minutě díky Michalu Hoťkovi a v čase 26:56 v přesilové hře zvýšil obránce Jakub Teper. V 55. a 59. minutě dovršil výsledek dvěma góly Vladimír Svačina, který uzavřel účet utkání v oslabení při power-play Ostravanů do prázdné branky. Brankář Patrik Švancara udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Zlín prohrál osmý z posledních deseti duelů, Pardubice B naopak vyhrály podruhé z uplynulých šesti utkání a třináctému Šumperku se přiblížily na rozdíl pěti bodů. Záložní tým Dynama ve 13. minutě využil přesilovku díky Ondřeji Matýsovi a otevřel skóre. V čase 26:57 zvýšil náskok obránce Daniel Bukač.

V 33. minutě z trestného střílení snížil Petr Mrázek, ale za 109 sekund vrátil Východočechům dvoubrankový náskok Tomáš Svoboda. Za Berany zkorigoval stav 73 vteřin před druhou pauzou Bedřich Köhler, ale ve 46. minutě pojistil náskok Dynama v přesilové hře bek Tomáš Hanousek. Výsledek dovršil v oslabení při hře Zlína bez brankáře zadák Jan Zdráhal.

Za pražskou Slavii nastoupil poprvé na střídavý start ze Sparty brankář Josef Kořenář a hned pomohl čistým kontem k výhře nad Prostějovem 5:0. Tým z Edenu zvítězil počtvrté za sebou a posedmé z posledních sedmi zápasů. Dvakrát skóroval Tomáš Šmerha.

Po čtyřech výhrách za sebou neuspěly Litoměřice, které podlehly doma Sokolovu 4:6. Za Baník dvakrát skóroval Stanislav Vrhel, gól a dvě asistence si za vítěze připsali Jaromír Kverka a obránce František Klejna.

Jihlava sice vedla v Přerově 3:1, ale nakonec prohrála 3:4. Loňský vítěz první ligy nebodoval potřetí za sebou a prohrál šestý z posledních sedmi zápasů. Přerov podesáté v řadě bodoval a pošesté z toho vyhrál. Dukle nepomohly ani dvě trefy Tomáše Harkabuse. Páté vítězství za sebou oslavil Kolín, který porazil Šumperk 3:2. Dvěma góly se o to zasloužil mistr světa z roku 2010 Petr Koukal. Draci vyšli naprázdno popáté za sebou.

37. kolo první hokejové Chance ligy:

Litoměřice - Sokolov 4:6 (1:1, 3:2, 0:3)
Branky: 14. Koláček, 24. Kracík, 38. Jícha, 39. O. Procházka - 15. a 41. Vrhel, 28. T. Rohan, 40. Klejna, 47. Csamangó, 59. Kverka. Rozhodčí: Hucl, Květoň - Maňák, Štěpánek. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 960.

Třebíč - Vsetín 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Bittner, 57. Dočekal - 25. Š. Jenáček. Rozhodčí: Koziol, Šudoma - Zídek, Roupec. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1236.

Frýdek-Místek - Poruba 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 55. a 59. Svačina, 5. Hotěk, 27. Teper. Rozhodčí: Wagner, Skopal - Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 802.

Slavia Praha - Prostějov 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 19. a 51. Šmerha, 24. L. Strnad, 44. Žejdl, 52. Křepelka. Rozhodčí: Jaroš, Valenta - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 661.

Kolín - Šumperk 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 3. a 32. Koukal, 2. K. Lang - 3. Vachutka, 30. Vildumetz. Rozhodčí: Mejzlík, Bejček - Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 733.

Přerov - Jihlava 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 17. Okál, 31. Fencl, 35. Březina, 44. Macuh - 6. a 25. Harkabus, 29. Juda. Rozhodčí: Cabák, Rapák - Blažek, O. Veselý. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 1217.

Pardubice B - Zlín 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 13. Matýs, 27. Bukač, 35. T. Svoboda, 46. Hanousek, 60. J. Zdráhal - 33. P. Mrázek z tr. střílení, 39. Köhler. Rozhodčí: R. Svoboda, Kostourek - Roische, Bohuněk. Vyloučení: 4:7, navíc Rákos (Pardubice B) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 433.